پله‌های «جوکر»؛ جاذبه توریستی جدید شهر نیویورک سیتی و محبوب کاربران اینستاگرام

شناسه خبر: 195193 سرویس: تصویر ، توسعه ، جهان ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۹ : ۰۰
پله‌های «جوکر»؛ جاذبه توریستی جدید شهر نیویورک سیتی و محبوب کاربران اینستاگرام
آیا پله های «جوکر» (Joker) سرنوشتی مشابه پله های «راکی» (Rocky) خواهند داشت؟ شاید! طرفداران فیلم «جوکر» که اوایل ماه جاری میلادی وارد سینماها شد، در حال گرفتن عکس روی پله های معروف این فیلم و انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی هستند. این روزها همه در ایالات متحده این پله ها را می شناسند. جوکر که در فیلم نقش او را خواکین فینیکس بازی می کند، در حالی که آهنگ «Rock and Roll Part 2» گری گلیتر در پس زمینه در حال پخش است، رقص کنان از این پله ها پایین می آید. این صحنه چنان عالی و تاثیرگذار بوده که اکنون به طور گسترده به عنوان یک گیف به کار گرفته می شود.
۵۵آنلاین :

همچنین ظاهراً این پله ها که خیابان های شکسپیر و اندرسون را در خیابان ۱۶۷ غربی شهر نیویورک سیتی به هم متصل می کند، به یک جاذبه گردشگری مشهور تبدیل شده که می تواند آزردگی ساکنان منطقه برانکس را در پی داشته باشد. دسوس نایس، کمدین آمریکایی که یکی از مجریان برنامه «Desus & Mero» است در توئیتی در مورد هجوم مردم برای دیدن این پله ها چنین گفته است: «به عنوان یک فرد ساکن برانکس به شکل قانونی اجازه دارید و تشویق می شوید که از هر کسی که از این پله ها دیدن می کند مالیات بگیرید».

ط³ع©ط§ظ†ط³ ط¬ط°ط§ط¨ ط±ظ‚طµ ط®ظˆط§ع©غŒظ† ظپغŒظ†غŒع©ط³ ط¯ط± ظپغŒظ„ظ… آ«ط¬ظˆع©ط±آ» (Joker) ط±ظˆغŒ ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§غŒغŒ ط¯ط± ظ†غŒظˆغŒظˆط±ع© ط³غŒطھغŒ ط¨ط§ط¹ط« ط´ط¯ظ‡ ع©ظ‡ ط§غŒظ† ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§ ط¨ظ‡ غŒع© ط¬ط§ط°ط¨ظ‡ ع¯ط±ط¯ط´ع¯ط±غŒ ط¬ط¯غŒط¯ ط¨ط±ط§غŒ ط§غŒظ† ط´ظ‡ط± طھط¨ط¯غŒظ„ ط´ظˆظ†ط¯.

اما بر کسی پوشیده نیست که محله برانکس اعتبار ناخوشایندی دارد، اعتباری که این محله سعی در خلاص شدن از آن داشته است. اگر چه مترادف بودن نام این محله با آتش سوزی های عمدی و جنایت در سال های اخیر کمرنگ تر از گذشته شده اما هنوز هم منطقه ای است گردشگران علاقه زیادی به رفتن به آنجا ندارند هرچند باغ وحش مشهور برانکس، باغ های گیاه شناسی نیویورک و استادیوم یانکی ها در همین محله از شهر نیویورک واقع شده اند. اکنون ممکن است این موضوع به لطف فیلم «جوکر» تغییر کرده باشد و عکس های منتشر شده در اینستاگرام و توئیتر موید این مطلب هستند.

 

ط³ع©ط§ظ†ط³ ط¬ط°ط§ط¨ ط±ظ‚طµ ط®ظˆط§ع©غŒظ† ظپغŒظ†غŒع©ط³ ط¯ط± ظپغŒظ„ظ… آ«ط¬ظˆع©ط±آ» (Joker) ط±ظˆغŒ ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§غŒغŒ ط¯ط± ظ†غŒظˆغŒظˆط±ع© ط³غŒطھغŒ ط¨ط§ط¹ط« ط´ط¯ظ‡ ع©ظ‡ ط§غŒظ† ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§ ط¨ظ‡ غŒع© ط¬ط§ط°ط¨ظ‡ ع¯ط±ط¯ط´ع¯ط±غŒ ط¬ط¯غŒط¯ ط¨ط±ط§غŒ ط§غŒظ† ط´ظ‡ط± طھط¨ط¯غŒظ„ ط´ظˆظ†ط¯.

فیلم «جوکر» علاوه بر مورد توجه قرار گرفتن به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال و یکی از شانس های اصلی کسب جایزه اسکار و البته ستایش بازی خیره کننده و هیستریک فینیکس که او را از رقبای جدی اسکار می سازد، در باکس آفیس نیز بسیار خوب عمل کرده و رکوردهای فروش بسیاری را شکسته است. این فیلم در هفته اول اکران خود ۹۶ میلیون دلار فروش داشت که بیشترین فروش باکس آفیس برای فیلم هایی بوده که در ماه اکتبر به نمایش درآمده اند.

در هفته دوم نیز هیجان و سروصدای اطراف «جوکر» نخوابیده و این فیلم در هفته دوم تنها در ایالات متحده بیش از ۵۵ میلیون دلار نیز فروش داشت. تا پایان هفته دوم اکران، فروش این فیلم در سطح جهانی به ۵۴۳ میلیون دلار رسیده است. این فیلم برنده جایزه شیر طلایی فستیوال فیلم ونیز شده و انتظار می رود که در مراسم اسکار ۲۰۲۰ نیز جوایز متعددی دریافت نماید.
منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر