نتیجه‌ای یافت نشد.

پروژه Kuiper: اینترنت ماهواره‌ای آمازون

شناسه خبر: 169318 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۴ : ۱۰ : ۰۰
پروژه Kuiper: اینترنت ماهواره‌ای آمازون
اینترنت ماهواره‌ای آمازون با نام پروژه کوئیپر Kuiper در راه است.
۵۵آنلاین :

شرکت آمازون هم به جمع رقبای اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای پیوسته و قصد دارد ۳۲۳۶ ماهواره را در مدار پایینی زمین مستقر کند. آنچه در عمل به‌دست می‌آید اینترنت پرسرعت برای تمام جهان است. آنچه باعث لو رفتن این پروژه شده تقاضای این شرکت از رگولاتوری (اتحادیه جهانی مخابرات) بوده است. بر اساس آنچه آمازون درخواست داده ماهواره‌ها قرار است بین ۳۶۷ تا ۳۹۱ مایلی بالای زمین مستقر شوند.
اینترنت ماهواره‌ای آمازون از مدار ۵۶ درجه‌ای شمالی تا مدال ۵۶ درجه جنوبی را در برمی‌گیرد که شامل ۹۵ درصد جمعیت کل کره زمین می‌شود. سخنگوی آمازون با تایید این موضوع به PCMag گفته است: این یک پروژه بلند‌مدت است و ده‌ها میلیون نفری که دسترسی به اینترنت ندارند را به این شبکه متصل می‌کند. آمازون می‌گوید به دنبال شراکت با شرکت‌های دیگر در زمینه ارائه اینترنت ماهواره‌ای است. آمازون جزئیات پروژه Kuiper را فاش نکرده؛ از جمله مشخص نیست سرعت دسترسی و هزینه احتمالی آن چقدر خواهد بود. تنها چیزی که آمازون درباره اینترنت ماهواره‌ای‌اش گفته این است که هنوز چند سال با ارائه سرویس فاصله داریم.

بازار اینترنت ماهواره‌ای
اینترنت ماهواره‌ای چیز جدیدی نیست و هم اکنون نیز ارائه می‌شود اما تعدادی از شرکت‌ها به دنبال این موضوع هستند که با قراردادن ماهواره‌ها در مدار پایینی زمین به سرعت بیشتر و تاخیر کمتری در این زمینه دست پیدا کنند. به‌عنوان مثال شرکت اسپیس‌ایکس در حال توسعه سیستم ماهواره‌ای است که اینترنت را با سرعت یک گیگابیت برثانیه از طریق ۱۲ هزار ماهواره به کل کره زمین عرضه می‌کند. تاخیر اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس که سال گذشته نسخه دموی آن راه‌اندازی شد بین ۲۵ تا ۳۵ میلی ثانیه است. دیگر بازیگر این عرصه شرکت تلست (Telesat) است که با شراکت با آلفابت (گوگل) و پروژه Loon می‌خواهد نسل بعدی اینترنت پرسرعت را در سال ۲۰۲۲ عرضه کند. اینترنت ماهواره‌ای فیسبوک هم یک پروژه رقیب دیگر در این زمینه است. ایرباس هم اعلام کرده قرار است برای شرکت OneWeb حدود ۹۰۰ ماهواره را تولید کند تا اینترنت عرضه کنند. آمازون می‌خواهد ماهواره‌های خود را از طریق شرکت بلواورجین که آن مهم متعلق به جف بزوس است به فضا پرتاب کند. سال گذشته AWS (بخش سرویس‌های وب‌آمازون) به دنبال مهندسان فضا و ماهواره بود. آمازون نام این پروژه را از جرارد کویپر اخترشناس هلندی – آمریکایی گرفته است.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر