پروژه جدید اسپیس ایکس کلید خورد

شناسه خبر: 131215 سرویس: جهان ، سیاست پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷, ۴۵ : ۱۸ : ۰۰
پروژه جدید اسپیس ایکس کلید خورد
مدیر اجرایی پروژه اسپیس ایکس اعلام کرد در عرض یک دهه اتی این شرکت ، قادر خواهد بود سفرهایی سرعتی را به مقصد مریخ و یا حتی نقطه ای از جهان ترتیب دهد.
۵۵آنلاین :

 

مدیر اجرایی پروژه اسپیس ایکس اعلام کرد در عرض یک دهه اتی این شرکت ، قادر خواهد بود سفرهایی سرعتی را به مقصد مریخ و یا حتی نقطه ای از جهان ترتیب دهد.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از ورج،پروژه های بلندپروازانه ایلان ماسک هر لحظه رنگ و بویی جذاب تر به خود می گیرد.

 طی ماه های گذشته ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس نیز با انتشار تصاویری از مقاصد جدی خود برای سفر های داخلی و از کشوری به کشور دیگر از طریق موشک خبر داده بود و اکنون این خبرها رنگ واقعیت به خود گرفته اند.

امروز، جریان یک سخنرانی در کنفرانس TED ونکوور، رئیس فضای مجازی و مدیر اجرایی شرکت این برنامه ها را تایید کرد و گفت تا یک دهه دیگر اجرایی می شوند.

اما این یک رویای جذاب است . تصور کنید در خانه نشسته اید و ناگهان هوس می کنید بلیط سفر به مریخ، کره ماه و حتی شانگهای را بخرید و به سرعت به آن جا بروید. چه راهکاری پیش روی شما وجود دارد ؟

به نظر می رسد برنامه جدید اسپیس ایکس این سودا را حل کرده است و این شرکت در حال طراحی یک موشک بسیار بزرگ است که قادر به حمل 100 نفر است و سفر نقطه به نقطه را روی زمین بسیار سریع تر از یک هواپیما انجام می دهد . بنابراین شاید سفرهای بین کشورهای مختلف حدود 30 تا 40 دقیقه، طول می کشد.

شوتول (مدیر مجازی این بخش) تخمین زده که هزینه بلیط این موشک ها  چندان بالاتر از حد انتظار نخواهد بود  . او گفت: "من شخصا برای چنین سفری سرمایه گذاری می کنم، چون یک سفر فوق العاده است و از طریق آن می توان صبحانه را در امریکا و عصرانه را در ریاض خورد.

شوتول ادامه داد که ؛  زمانی که بهره وری این سیستم ها تثبیت شود ،؛ می تواند در روز 10 تا 12 بار مسافر جا به جا کند و در نتیجه قیمت های پرواز می شکند.

جزئیات دقیق تری در این مورد منتشر نشده است. نظر شما چیست ؟ یک سفر هیجان انگیز به نظر می رسد .این طور نیست ؟


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر