نتیجه‌ای یافت نشد.

پرستار خانگی متهم به قتل پیرمرد بیمار

شناسه خبر: 176521 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸, ۱۴ : ۱۲ : ۰۰
پرستار خانگی متهم به قتل پیرمرد بیمار
پس از استحمام این پیرمرد وی بیهوش شد و سعی کردم تا با سیلی زدن هوشیارش کنم. اما حالش بدتر شد. حتی با پزشک اش هم تماس گرفتم و ایشان هم من را به اورژانس ارجاع داد که البته وقتی اورژانس آمد حدوداً ۲۰ دقیقه از فوت مرحوم گذشته بود.
۵۵آنلاین :

پرستار خانگی که به اتهام قتل بیمار سالخورده‌اش و سرقت پول‌های وی بازداشت شده بود صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

 

به گزارش «ایران»، رسیدگی به این پرونده از نوزدهم بهمن سال ۹۲ به‌دنبال مرگ مشکوک مرد ۷۰ ساله‌ای در خانه‌اش در منطقه زعفرانیه تهران و شکایت فرزندانش آغاز شد.


آن‌ها مدعی شدند پدرشان به قتل رسیده و ۴۰۰ هزار تومان پول نقد به همراه گوشی تلفن همراه و ساعت مچی اش نیز سرقت شده است. شاکی‌ها در ادامه مرد ۴۰ ساله‌ای به‌نام هاشم را که پرستار خانگی پدراش بود به‌عنوان مظنون اصلی معرفی کردند.

 

بررسی‌های پلیس هم نشان می‌داد که در زمان قتل فقط پرستارش در خانه حضور داشته است از این‌رو بلافاصله هاشم دستگیر شد. او پس از دستگیری اموال سرقتی را به پلیس برگرداند، اما قتل صاحبخانه را نپذیرفت.


از سوی دیگر گواهی پزشکی قانونی نشان می‌داد که مقتول در اثر خفگی در آب جان باخته است. با وجود انکار متهم او به اتهام قتل عمد و سرقت بازداشت شد و صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی مستشار دادگاه پای میز محاکمه ایستاد.

 

در آغاز جلسه وکیل اولیای دم در جایگاه ایستاد و با بیان اینکه متهم با ندادن داروی بیمار باعث مرگ وی شده است، به نمایندگی از موکلانش خواستار قصاص متهم شد.


سپس متهم در حالی که اتهام قتل و سرقت را قبول نداشت به قاضی گفت: من دو سه هفته قبل از فوت صاحبخانه به خاطر دستمزد و ساعت کاری‌ام با دختر مقتول اختلاف داشتم، به همین خاطر حدود دو هفته سرکار نرفتم. اما موضوع حل شد و دوباره کارم را ادامه دادم، در مدت غیبتم هم سرایدار از مرد صاحبخانه مراقبت می‌کرد.


روز حادثه متوجه شدم پیرمرد حال خوبی ندارد و داروهایش را مصرف نکرده، بلافاصله داروهایش را دادم، اما چون این دارو مزه تلخی دارد وی دچار حالت تهوع شد و به ناچار او را به حمام بردم حتی از سرایدار هم خواستم مرا کمک کند.

 

پس از استحمام این پیرمرد وی بیهوش شد و سعی کردم تا با سیلی زدن هوشیارش کنم. اما حالش بدتر شد. حتی با پزشک اش هم تماس گرفتم و ایشان هم من را به اورژانس ارجاع داد که البته وقتی اورژانس آمد حدوداً ۲۰ دقیقه از فوت مرحوم گذشته بود.


در ادامه متهم در پاسخ به این سؤال قاضی که چرا مرحوم را کتک زده‌ای، گفت: کتکش نزدم فقط قصدم به هوش آوردن او بود.


هاشم در مورد علت سرقت اش هم عنوان کرد: من پولی سرقت نکرده‌ام. آن پول به‌عنوان تنخواه در اختیار من بود تا برای خانه خرید کنم و همه آن را دوباره برگرداندم. حتی گوشی و ساعت را هم برگرداندم. پس از پایان اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شکوفایی مشاغل در جهان ثروتمند

توانمندی بازارهای کار پیش بینی های ناراحت کننده ای را در مورد آینده مطرح می کند. اینکه کامپیوترهای قدرتمند و پیچیده شمار زیادی از کارگران را به بیکاری اجباری می کشانند. سرعت رشد دستمزدها قطعا بسیاری از شرکت ها را به خودکارسازی تشویق می کند.

حراج‌های دقیقه 90

دولت در جریان بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی سال 98، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از اموال عمومی را از طریق بورس به فروش خواهد رساند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر