نتیجه‌ای یافت نشد.

پای لک لک ها به محیط زیست خمین باز شد

شناسه خبر: 168896 سرویس: تصویر ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۹ : ۰۰
پای لک لک ها به محیط زیست خمین باز شد
رئیس محیط زیست شهرستان خمین گفت: پرنده کنارآبزی لک لک در مسیر مهاجرت خود برای نخستین بار در پی بارش های اخیر و ایجاد حوضچه های متعدد آب، در محیط زیست خمین مشاهده شد.
۵۵آنلاین :

«محمود مجد» روز پنجشنبه  افزود: لک لک ها در روستایی به نام «امامزاده یوجان» توسط تیم محیط زیست شهرستان خمین مشاهد شد که بعد از توقف به سمت جنوب و سپس آفریقا حرکت می کنند.
وی اظهار داشت: این پرنده به علت حرکت از مسیر مکه در کشور عربستان به نام حاجی لک لک معروف است و در بین عامه مردم جایگاه ارزشمندی دارد.
رئیس محیط زیست شهرستان خمین گفت: تنها علت حضور یکباره این پرنده می تواند ایجاد آبگیر و حوضچه های متعدد ناشی از بارش های اخیر در خمین باشد و امید است تا با تکرار بارش ها شاهد حضور گونه های دیگر پرندگان در منطقه باشیم.
مجد افزود: وجود این پرنده در این زمان از سال، نشان دهنده وضعیت مطلوب زیستگاهی از نظر منابع تغذیه و نیز شرایط خوب امنیتی برای این پرنده است.
وی اظهار داشت: در صورت تکرار حضور این پرنده حفاظت آن به منظور جلوگیری از شکار در دستور کار محیط زیست شهرستان قرار می گیرد.
لک لک سفید یا حاجی لک لک 102 سانتیمتر طول دارد و در زمره بزرگترین پرندگان کنار آبزی به شمار می رود و رنگ آمیزی پرو بال این پرنده به گونه ای است که از سایر پرندگان سفید متمایز می شود.
این پرنده به صورت گله های نامنظم مهاجرت می کند و پرنده ای انسان گراست و از ماهی، دوزیستان، حشرات، نرم تنان و گاهی نیز از جوندگان کوچک و خزندگان تغذیه می کند.
لک لک از مرغان کوچ کننده و مهاجر است که بر نقاط مرتفع شهری لانه می‌سازد و هر سال در فصل شکوفایی و طراوت طبیعت از دور دست‌ها به لانه‌اش مراجعت می‌کند.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای 11 عرصه و زیستگاه طبیعی است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر