نتیجه‌ای یافت نشد.

پای لک لک ها به محیط زیست خمین باز شد

شناسه خبر: 168896 سرویس: تصویر ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۹ : ۰۰
پای لک لک ها به محیط زیست خمین باز شد
رئیس محیط زیست شهرستان خمین گفت: پرنده کنارآبزی لک لک در مسیر مهاجرت خود برای نخستین بار در پی بارش های اخیر و ایجاد حوضچه های متعدد آب، در محیط زیست خمین مشاهده شد.
۵۵آنلاین :

«محمود مجد» روز پنجشنبه  افزود: لک لک ها در روستایی به نام «امامزاده یوجان» توسط تیم محیط زیست شهرستان خمین مشاهد شد که بعد از توقف به سمت جنوب و سپس آفریقا حرکت می کنند.
وی اظهار داشت: این پرنده به علت حرکت از مسیر مکه در کشور عربستان به نام حاجی لک لک معروف است و در بین عامه مردم جایگاه ارزشمندی دارد.
رئیس محیط زیست شهرستان خمین گفت: تنها علت حضور یکباره این پرنده می تواند ایجاد آبگیر و حوضچه های متعدد ناشی از بارش های اخیر در خمین باشد و امید است تا با تکرار بارش ها شاهد حضور گونه های دیگر پرندگان در منطقه باشیم.
مجد افزود: وجود این پرنده در این زمان از سال، نشان دهنده وضعیت مطلوب زیستگاهی از نظر منابع تغذیه و نیز شرایط خوب امنیتی برای این پرنده است.
وی اظهار داشت: در صورت تکرار حضور این پرنده حفاظت آن به منظور جلوگیری از شکار در دستور کار محیط زیست شهرستان قرار می گیرد.
لک لک سفید یا حاجی لک لک 102 سانتیمتر طول دارد و در زمره بزرگترین پرندگان کنار آبزی به شمار می رود و رنگ آمیزی پرو بال این پرنده به گونه ای است که از سایر پرندگان سفید متمایز می شود.
این پرنده به صورت گله های نامنظم مهاجرت می کند و پرنده ای انسان گراست و از ماهی، دوزیستان، حشرات، نرم تنان و گاهی نیز از جوندگان کوچک و خزندگان تغذیه می کند.
لک لک از مرغان کوچ کننده و مهاجر است که بر نقاط مرتفع شهری لانه می‌سازد و هر سال در فصل شکوفایی و طراوت طبیعت از دور دست‌ها به لانه‌اش مراجعت می‌کند.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای 11 عرصه و زیستگاه طبیعی است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

جوابیه ای به وزیر اقتصادی که علم اقتصاد کلاسیک را قبول ندارد

اخیرا وزیر اقتصاد گفته‌اند در وضعیت کنونی اقتصاد ایران با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های نقل‌و‌انتقال بانکی، «باید بپذیریم که نمی‌توان از ادبیات اقتصاد کلاسیک استفاده کرد.»

تنافضات رفتاری آمریکا در عرصه انرژی جهان: فروشنده نفت داعش به تحریم نفت ایران می‌پردازد

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه (دوم اردیبهشت‌ماه) اعلام کرد معافیت‌ها از تحریم‌های نفت را برای خریداران نفتی ایران تمدید نخواهد کرد. واشنگتن گفته هدف از این اقدام به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن با لغو این معافیت‌ها قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر رسانده و این کشور را از درآمد اصلی خود محروم کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

ویدیو: شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر