نتیجه‌ای یافت نشد.

پایش ناودان‌های بافت تاریخی در پی پیش‌بینی بارندگی شدید در یزد

شناسه خبر: 169116 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸, ۱۰ : ۲۰ : ۰۰
پایش ناودان‌های بافت تاریخی در پی پیش‌بینی بارندگی شدید در یزد
مدیر پایگاه میراث فرهنگی یزد با اشاره به فراخواندن دانشجویان سراسر استان از آغاز پویش دانشجویی پایش ناودان‌های بافت تاریخی خبر داد.
۵۵آنلاین :

«علی پور سلمان»  از آغاز به کار پویش دانشجویی پایش ناودان‌های بافت تاریخی خبر داد و اظهار کرد: بنا بر فراخوان منتشر شده از دانشجویان دانشگاه‌های استان یزد نسبت به پایش ناودان‌های خانه‌های ساکنان بافت تاریخی و اماکن تاریخی دعوت کردیم.

وی در این رابطه افزود: به دنبال پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و بارش‌های اخیر، این پویش از امروز صبح آغاز و تا پایان روز یکشنبه همچنان ادامه خواهد داشت.

این مسئول با بیان این که دانشجویان به عنوان همکارانی با نیروهای اداره کل میراث فرهنگی در این اقدام مشارکت می‌کنند، گفت: به دلیل گستردگی بافت تاریخی با وسعت شش هزار هکتار و تعداد زیاد خانه‌های ساکنان این بافت، نیازمند مشارکت مردمی به ویژه دانشجویان در امر پایش خانه‌های تاریخی و ساکنان هستیم.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد از وقوع بارش‌های قابل ملاحظه در این استان طی عصر امروز و فردا خبر داد.

«سیدعباس میرحسینی» با بیان این که موج بارشی جدیدی از امروز ۲۴ فروردین‌ماه تا دوشنبه ۲۶ فروردین استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اظهار کرد: افزایش ابر، بارش باران، رگبار، رعد و برق با احتمال تگرگ و وزش باد شدید از پیامدهای این موج بارشی است.

وی با اشاره به کاهش پنج تا هفت درجه‌ای دما و مه آلودگی هوا در روز یکشنبه، افزود: خروج مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر بارش‌های قابل ملاحظه در استان بویژه شهرستان‌های تفت، مهریز، بخش‌هایی از اردکان، بافق، بهاباد و ارتفاعات شیر کوه از عصر امروز است.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان در پایان نیز گفت: با توجه به این که احتمال خسارت ناشی از رواناب، آب گرفتگی معابر عمومی و شهری بویژه در یزد وجود دارد، ضروری است مسئولان مربوطه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر