نتیجه‌ای یافت نشد.

پایش ناودان‌های بافت تاریخی در پی پیش‌بینی بارندگی شدید در یزد

شناسه خبر: 169116 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸, ۱۰ : ۲۰ : ۰۰
پایش ناودان‌های بافت تاریخی در پی پیش‌بینی بارندگی شدید در یزد
مدیر پایگاه میراث فرهنگی یزد با اشاره به فراخواندن دانشجویان سراسر استان از آغاز پویش دانشجویی پایش ناودان‌های بافت تاریخی خبر داد.
۵۵آنلاین :

«علی پور سلمان»  از آغاز به کار پویش دانشجویی پایش ناودان‌های بافت تاریخی خبر داد و اظهار کرد: بنا بر فراخوان منتشر شده از دانشجویان دانشگاه‌های استان یزد نسبت به پایش ناودان‌های خانه‌های ساکنان بافت تاریخی و اماکن تاریخی دعوت کردیم.

وی در این رابطه افزود: به دنبال پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و بارش‌های اخیر، این پویش از امروز صبح آغاز و تا پایان روز یکشنبه همچنان ادامه خواهد داشت.

این مسئول با بیان این که دانشجویان به عنوان همکارانی با نیروهای اداره کل میراث فرهنگی در این اقدام مشارکت می‌کنند، گفت: به دلیل گستردگی بافت تاریخی با وسعت شش هزار هکتار و تعداد زیاد خانه‌های ساکنان این بافت، نیازمند مشارکت مردمی به ویژه دانشجویان در امر پایش خانه‌های تاریخی و ساکنان هستیم.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد از وقوع بارش‌های قابل ملاحظه در این استان طی عصر امروز و فردا خبر داد.

«سیدعباس میرحسینی» با بیان این که موج بارشی جدیدی از امروز ۲۴ فروردین‌ماه تا دوشنبه ۲۶ فروردین استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اظهار کرد: افزایش ابر، بارش باران، رگبار، رعد و برق با احتمال تگرگ و وزش باد شدید از پیامدهای این موج بارشی است.

وی با اشاره به کاهش پنج تا هفت درجه‌ای دما و مه آلودگی هوا در روز یکشنبه، افزود: خروج مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر بارش‌های قابل ملاحظه در استان بویژه شهرستان‌های تفت، مهریز، بخش‌هایی از اردکان، بافق، بهاباد و ارتفاعات شیر کوه از عصر امروز است.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان در پایان نیز گفت: با توجه به این که احتمال خسارت ناشی از رواناب، آب گرفتگی معابر عمومی و شهری بویژه در یزد وجود دارد، ضروری است مسئولان مربوطه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر