پاسخ ظریف به توئیت ترامپ درباره «صلح جهانی»

شناسه خبر: 141530 سرویس: جهان سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷, ۳۴ : ۲۳ : ۰۰
پاسخ ظریف به توئیت ترامپ درباره «صلح جهانی»
وزیر خارجه ایران به توئیت رئیس‌جمهور آمریکا که مدعی شده بود با احیای تحریم‌ها به دنبال «صلح جهانی» است پاسخ داد.
۵۵آنلاین :

«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه به توئیت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پاسخ داد. 

ظریف نوشت: «رجزخوانی و توئیت با حروف بزرگ تغییری در این حقیقت ایجاد نخواهد کرد که دنیا از یکجانبه‌گرایی آمریکا به تنگ آمده و از آن خسته شده است. متوقف کردن تجارت آمریکا و تباه کردن ۱۰۰ هزار شغل در آمریکا برای ما مسئله‌ای نیست، اما دنیا دنباله‌رو دیکته‌های توئیتری عجولانه نخواهد شد. این را از اتحادیه اروپا، روسیه، چین و ده‌ها شریک تجاری ما بپرسید.» 

ترامپ هفته گذشته در توئیتی که تمام کلمات آن با حروف بزرگ انگلیسی نوشته شده بود ایران را تهدید کرده بود با «عواقبی» مواجه خواهد شد که دنیا نظیر آن را سراغ ندارد.

وی علی‌رغم این، چند روز بعد در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا گفت حاضر است «بدون پیش‌شرط» با مقام‌های ایران دیدار کند.»

ظریف در توئیتی دیگر روز سه‌شنبه به توئیت دیگری که ترامپ امروز درباره ایران کرده بود هم پاسخ داد. 

ترامپ ساعاتی قبل‌تر در توئیتی به شرکت‌ها درباره تجارت با ایران هشدار داد و نوشت آنها در صورت معامله با ایران، از معامله با آمریکا منع خواهد شد. ترامپ مدعی شده بود هدف او از این اقدامات، برقراری «صلح جهانی» است. 

ظریف در واکنش به این توئیت نوشت: «یادآوری: روابط بین‌الملل، مسابقه انتخاب ملکه زیبایی با کلیشه‌های نخ‌نما درباره اشتیاق به صلح جهانی نیست. ضمن آنکه اولین بار نیست که یک جنگ‌طلب ادعا می‌کند برای "صلح جهانی" جنگ به پا می‌کند.»

 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر