پارلمان عراق وزیر دفاع را برکنار کرد

شناسه خبر: 83899 سرویس: جهان جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵, ۱۷ : ۰۲ : ۱۵
پارلمان عراق وزیر دفاع را برکنار کرد
پارلمان عراق با اکثریت آرا رأی به سلب اعتماد از وزیر دفاع عراق داد.
۵۵آنلاین :

55آنلاین:   پارلمان عراق روز پنجشنبه در جلسه خود با اکثریت آرا با سلب اعتماد از خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق موافقت کرد.

به گفته منابع عراقی 142 نماینده به سلب اعتماد از العبیدی رأی مثبت دادند اما 102 نماینده نیز با سلب اعتماد از وی مخالفت کردند. 18 نماینده نیز از دادن رأی ممتنع دادند.

پارلمان عراق در این جلسه قانون عفو عمومی را نیز تصویب کرد.

العبیدی پیشتر سلیم الجبوری، رئیس پارلمان عراق را به دست داشتن در فساد متهم کرد اما هیئت قضایی عراق مدارک ارائه شده از سوی العبیدی را کافی ندانست و الجبوری را تبرئه کرد. الجبوری نیز در مقابل از العبیدی به دادگاه شکایت کرد.

العبیدی در واکنش به برکناری‌اش از سوی پارلمان گفت: برکناری من پیروزی برای کسانی است که عراق را به این وضعیت انداخته‌اند. مردم و ارتش عراق باید مرا ببخشند. من تلاش کردم با فساد مبارزه کنم اما به نظر می‌رسد اربابان فساد قوی‌تر از این تلاش‌ها هستند.

وی افزود: با این وجود من همواره یکی از سربازان غیور و پر تلاش عراق در راه مبارزه با فساد و فاسدان خواهم بود. من از تمامی کسانی که از ما حمایت کردند قدردانی می‌کنم.

العبیدی خطاب به مردم عراق گفت: شما کسانی هستید که عملکرد و فعالیت مرا ارزیابی می‌کنید، من از هیچ تلاشی در راه بازسازی ارتش و نهاد نظامی عراق فروگذاری نکردم. همچنین در راه مبارزه با فساد و فاسدان نیز تلاش کردم.

 

منبع: ایسنا


منبع : ۵۵آنلاین
برچسب ها
عراق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر