نتیجه‌ای یافت نشد.

وقتی نخ دندان در سلامت دندان تاثیری ندارد !

شناسه خبر: 169095 سرویس: گوناگون ، سبک زندگی شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۸ : ۰۰
وقتی نخ دندان در سلامت دندان تاثیری ندارد !
تمیز کردن بین دندان ها مفید است؟ آیا کشیدن نخ دندان مضر می باشد؟ دندان پزشکان انگلیسی ادعای تازه در رابطه با نخ دندان ارائه داده اند.
۵۵آنلاین :

آیا باید نخ دندان کشید یا خیر؟ گزارش های حاکی از مزایای اثبات نشده ای هستند. برای دهه ها، دندانپزشکان نخ دندانکشیدن را به عنوان بخش اصلی بهداشت دهان توصیه می کرده اند اما این واقعاً چقدر می تواند مفید باشد؟نخ دندان

 

تحقیقی که انجام شد، نشان داد مدرک کافی برای پشتیبانی از این ادعا وجود ندارد. وزارت بهداشت و خدمات انسانی در نامه ای تایید کرد که فواید کشیدن نخ دندان هرگز به درستی مورد تحقیق قرار نگرفته است. تنها "شواهد ضعیفی" وجود دارد که نشان دهد نخ دندان کشیدن مفید است اما انجمن دندان پزشکی آمریکا (ADA)، به شدت از نخ دادن دفاع کرد و گفت که این بخش مهمی از مراقبت از دندان و لثه ها است.

در حالیکه نتایج تحقیقات محققان انگلیسی می گوید

بهترین روش برای کاهش خطر  پوسیدگی دندان  و بیماری های لثه، دو بار مسواک زدن دندان ها در روز با خمیر دندان های حاوی فلوراید و مراجعه منظم به دندانپزشک و خودداری از خوردن مواد قندی است. باید بدانید استفاده از نخ دندان از دستورالعمل های رسمی بهداشتی حذف شده است زیرا برای پاکسازی نواحی بین دندانی استفاده از مسواک تاثیرگذارتر از نخ دندان است و تنها در صورتی استفاده از نخ دندان موثر است که فاصله بین دندان ها به حدی کم و چسبیده به هم باشد و استفاده از  مسواک  بین دندانی امکان پذیر نباشد. بنابرتحقیقات محققان مطالعات مربوط به کارآیی نخ دندان قابل اعتماد نیستند زیرا برخی از آنها تنها برای مدت دو هفته انجام گرفته و در این مدت کوتاه، پوسیدگی دندان یا بیماری های دهان کمتر احتمال دارد، رخ دهد.

 ادعای دندان پزشکان انگلیسی درباره نخ دندان

نظریه موافق با استفاده از نخ دندان

چرا دندانپزشکان می گویند کشیدن نخ دندان برای شما خوب و مفید است؟

بسیاری از دندانپزشکان گفته اند که نخ دندان می تواند به حذف پلاک ها، مانده غذاهای بین دندان ها کمک کند و ریسک ورم لثه، و بیماری های لثه و خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد. تمیز کردن بین دندان ها، پلاک هایی را که ممکن است منجر به خرابی و یا بیماری های لثه در مناطقی شود که یک مسواک به آن دسترسی دارد، از بین ببرد.

" تمیز کردن بین دندانی به تمیز کردن مواد زائد بین دندان ها اشاره دارد که می تواند به ساخت پلاک کمک کند."این توصیه توسط سرویس بهداشت ملی UK در وب سایت خود تکرار می شود:" کشیدن نخ دندان به جلوگیری از بیماری لثه ای با از بین بردن تکه های غذا و پلاک از بین دندان های شما کمک می کند."ارزیابی های مطالعات دیگر که در ده سال گذشته انجام شد، نشان داد که شواهد برای نخ دندان "غیرقابل اعتماد"، "بسیار پایین" بوده است و حتی "یک پتانسیل متوسط برای تعصب" وجود دارد.یک بررسی انجام شده در سال گذشته گفت:" اکثر مطالعات در دسترس، ثابت می کنند که نخ دندان بطور کلی در حذف پلاک موثر است."

دشواری در تلاش برای بدست آوردن شواهد خوب است و مردم متفاوت هستند و مطالعات بزرگ پرهزینه هستند و البته به اقدامات پیچیده تری نیاز است.

چه زمانی برای شروع کشیدن نخ دندان پیشنهاد می شود؟

انجمن دندان پزشکی آمریکا شروع به تبلیغ استفاده از نخ دندان در سال 1908 کرد. یک دندان پزشک آمریکایی در اوایل دهه 1800 نخ دندان اختراع کرد. اولین نخ دندان در سال 1874 ثبت شد و در آن زمان دندان پزشکان این عمل را توصیه کردند و در حال حاضر در مطالعاتی که منافع نخ دندان را ارزیابی می کنند، توسط تولید کنندگان نخ دندان سرمایه گذاری و هدایت می شوند.

 کشیدن نخ دندان 

آیا کشیدن نخ دندان مضر است؟

اگر این کار نادرست انجام شود، نخ دندان می تواند باعث آسیب به لثه ، دندان ها و کار دندان پزشکی شود. گاهی اوقات، ممکن است باعث شود که باکتری های مضر وارد جریان خون شما شوند، که می تواند منجر به عفونت شود.

آیا تمیز کردن بین دندان هایتان مفید است؟

بله. حتی افراد بدبین هم می گویند تمیز کردن بین دندان ها برای شما خوب است. مسواک های کوچک دندان برای تمیز کردن ناحیه بین دندان ها بهتر هستند، که در آنجا فضایی برای انجام این کار وجود دارد. نخ دندان ارزش چندانی ندارد، مگر اینکه فاصله بین دندان های شما برای تمیز شدن بین دندانی بسیار تنگ باشد.

تمیز کردن بین دندان ها 

کشورهای دیگر چه می گویند؟

چندین کشور دیگر هنوز هم توصیه می کنند:

وزارت بهداشت آرژانتین، به عنوان مثال، می گوید که مردم باید بین تمام دندان های خود را هر روز با نخ دندان و یا یک محصول مشابه تمیز کنند."و انجمن دندان پزشکی استرالیا توصیه می کند که تمام افراد بیش از 11 سال باید نخ دندان بزنند و این بخش مهمی از مراقبت از دندان ها و لثه ها است.


منبع : اقتصاد نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر