وقتی مقتدی صدر از یک ترانه خوشش آمد

شناسه خبر: 147276 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷, ۴۳ : ۱۹ : ۰۰
وقتی مقتدی صدر از یک ترانه خوشش آمد
کاظم الساهر معروف به "قیصر ترانه عربی" در دوره حکمرانی صدام از عراق خارج شد
۵۵آنلاین :

 

مقتدی صدر روحانی شیعه پرنفوذ عراقی از کاظم الساهر خواننده عراقی تعریف کرده و خواسته یکی از ترانه های او سرود ملی عراق شود.

 "سنان العزاوی" هنرمند عراقی که به تازگی با مقتدی صدر دیدار داشته اظهار داشت که مقتدی از ترانه " سلام علیک" کاظم الساهر خواننده عراقی خوشش آمده و آماده تامین امنیت و پشتیبانی از اجرای کنسرت این ترانه در شهر موصل عراق است. او همچنین این ترانه را لایق سرود ملی عراق دانسته است.

العزوای که بازیگر و کارگردان تئاتر است در فیس بوک نوشت که در گفتگوی اخیرش با مقتدی صدر، وی از آمادگی خود برای میزبانی از کاظم الساهر در عراق و فراهم کردن همه نیازهای لجستیک و امنیتی برای ارائه این ترانه در موصل اعلام کرده است.

ترانه کاظم الساهر معروف به " سلام علیک ... علی رافدیک ... عراق القیم" که درباره عراق و ویژگی های مختلف آن است در سال 2008 ضبط شد زمانی که عراق درگیر جنگ داخلی و مذهبی بود. در بخش هایی از این ترانه

کاظم الساهر معروف به "قیصر ترانه عربی" در دوره حکمرانی صدام از عراق خارج شد و از آن زمان تاکنون تنها یک بار به عراق سفر داشت.

این دعوت مقتدی صدر از کاظم الساهر با استقبال جامعه عراق روبه رو شده و بسیاری معتقدند این اقدام منجر به باز شدن فضای فرهنگی عراق می شود.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر