وزیر صنعت: تغییر قیمت بنزین کمترین اثرگذاری روی قیمت تمام شده کالاها دارد

شناسه خبر: 198424 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸, ۱۲ : ۲۰ : ۰۰
وزیر صنعت: تغییر قیمت بنزین کمترین اثرگذاری روی قیمت تمام شده کالاها دارد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تغییر نرخ بنزین کمترین اثر ممکن را روی قیمت تمام شده کالاهای تولیدی دارد و در بخش حمل ونقل کالا نیز با توجه به تغییر نکردن نرخ گازوئیل مشکلی نخواهیم داشت، در حوزه حمل و نقل مسافر سهمیه لازم تعریف شده و تمهیدات مربوطه اتخاذ شده است.
۵۵آنلاین :

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» در نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار افزود: دولت نیز از محل درآمدهای حاصل از این افزایش قیمت توجه ویژه‌ای به اقشار مختلف آسیب‌پذیر و همچنین برخی دهک‌های پایین درآمدی کشور خواهد داشت که از همین فردا وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه افزایش قیمت از سوی دستگاه‌های دولتی و مصوبه های موجود برای تغییر قیمت کالا از جمله همین مصوبه های تنظیم بازار، در شرایط حاضر ممنوع بوده و اگر حتی موردی مصوبه روزهای اخیر بوده مجوز آن باطل است و در شرایط موجود قابلیت اجرایی ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: هر گونه افزایش قیمت سوء‌استفاده از شرایط بازار تلقی می شود و با متخلفان برخورد قانونی سختی خواهد شد.

رحمانی تصریح کرد: سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولیدکننده، بازرسان اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی طی روزهای آینده بازرسی خود را تشدید و با اطلاع رسانی لازم به مردم با هرگونه تخلف در سطح بازار برخورد خواهند کرد.

وی ابراز امیدواری کرد مردم به عنوان ناظر واقعی بازار در صورت مواجهه با هرگونه تخلف و افزایش قیمت، موارد را به مجموعه نظارتی وزارت صنعت منعکس کنند تا با متخلفان برخورد شود.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر