وزیر خارجه پیشین انگلیس قوانین دولتی را نقض کرد

شناسه خبر: 139445 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۳ : ۰۰
وزیر خارجه پیشین انگلیس قوانین دولتی را نقض کرد
بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس که به‌تازگی از سمت خود استعفا داده است، برخلاف دستورالعمل اجرایی که مقام‌های سابق دولت این کشور را از پذیرش کار جدید تا مدت مشخصی منع می‌کند، فعالیت خود را به‌عنوان ستون نویس نشریه دیلی تلگراف از سر گرفته است.
۵۵آنلاین :

جانسون بر اساس پروتکل‌های وزارتی موظف بود تا تصمیم خود را به اطلاع کمیته مشورتی درباره مشاغل تجاری (اکوبا) برساند. مقام‌های ارشد انگلیس تا سه ماه پس از پایان کار خود در دولت از انجام کار جدید منع شده و درواقع تا دو سال حق لابی کردن با دولت را ندارند. این دستورالعمل ازآن‌جهت وضع‌شده که وزیران سابق از نفوذ خود در دولت به نفع کارفرمای جدید خود استفاده نکنند.
بااین‌حال جانسون نخستین یادداشت خود را روز دوشنبه در نشریه دیلی تلگراف تحت عنوان ' دنیا انگلیس باور را دارند و وقتش رسیده تا ما هم به این باور برسیم' منتشر کرد و بر اساس اعلام این نشریه، قرار است دوشنبه هر هفته یک مقاله منتشر کند.
جانسون پیش از تصدی وزارت خارجه انگلیس، ستون نویس نشریه دیلی تلگراف بوده و سالانه 275 هزار پوند بابت کار خود دستمزد دریافت می‌کرده است.
یک سخنگوی اکوبا اظهار داشت که این نهاد دولتی تقاضایی را از سوی جانسون دریافت نکرده است. 'این در حالی است که به وزرایی که از دولت خارج می‌شوند درباره مسئولیت آن‌ها برای آغاز کار جدید یادآوری می‌شود ' 
همزمان شماری از سیاستمداران انگلیسی نسبت به اقدام جانسون و نقض قوانین دولتی اعتراض کرده‌اند .
جان تریکت نماینده ارشد حزب کارگر، اقدام جانسون را اهانت به کمیته اکوبا خوانده و گفته است: اگر این کمیته قدرت اجرایی داشت، مانع بروز چنین تخلفاتی می‌شد. وی افزود: اکوبا بازوی اجرایی برای جلوگیری از این تخلفات را ندارد. ضروری است که دولت در این زمینه یک بازنگری صورت دهد.
لیلا موران نماینده حزب لیبرال دمکرات نیز اظهار داشت: اقدام بوریس جانسون شرم‌آور است. اوبار دیگر قوانین را زیر پا گذاشته و برای یک‌بار هم که شده بایستی هزینه آن را بپردازد.
جانسون تاکنون درباره این اخبار اظهارنظری نکرده است. او دو هفته پیش در اعتراض به برنامه دولت «می» برای خروج از اتحادیه اروپا از سمت خود کناره‌گیری کرد و جرمی هانت وزیر پیشین بهداشت انگلیس جایگزین او شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پوشایی، ثبات و پیش بینی پذیری

تدوین یک بودجه مناسب مستلزم رعایت قواعدی است که نظام بودجه ریزی ایران به دلایل مختلف فاقد این قواعد است. این یادداشت به دو جنبه مهم برای تدوین یک بودجه خوب می پردازد. ویژگی اول پوشایی سند بودجه و ویژگی دوم ثبات و پیش بینی پذیری بودجه از طریق اعمال قواعدمالی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

اتکای بودجه دولت به درآمدهای نفتی چگونه به تخریب رشد اقتصادی ایران منجر شده است؟

تجارب برخی از کشورهای در حال توسعه و تجربه ایران در دوره های مختلف زمانی حکایت از آن دارد که تخریب نظام مالی از حوزه بودجه دولت شروع شده و در گذر از سازوکارهای فرایندهای پولی، در حوزه بین الملل به بن بست منجر می شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: می خواهید بدانید چه کسی و با چه هدفی داخل پاسپورت شما تراشه کار گذاشته؟

ویدیو: گوشه ای از اجرای همایون شجریان و تکتم

گوشه ای از اجرای همایون شجریان و تکتم، خواننده گروه سرود آوای همدم در موسسه خیریه توانبخشی همدم که ۴۰۰ دختر کم توان ذهنی را تحت پوشش دارد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر