وزیر اقتصاد: رشد اقتصادی ایران مثبت شد

شناسه خبر: 196922 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸, ۴۳ : ۲۳ : ۰۰
وزیر اقتصاد: رشد اقتصادی ایران مثبت شد
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه رشد اقتصادی ایران مثبت شد، گفت: امتیاز مراودات تجاری خارجی ایران در عرصه بین‌الملل کاهش نیافت.
۵۵آنلاین :

فرهاد دژپسند امشب در نشست هم‌اندیشی با فعلان اقتصادی استان فارس با اشاره به سالگرد شروع تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: امروز یک سال از تحریم‌های جدید آمریکا می‌گذرد وقتی ترامپ این برنامه‌ها را اجرا کرد گفت در سه ماه کشور ایران را عوض خواهد کرد اما با شکست مواجه شد.

وی درباره امنیت موجود در منطقه و کشور ایران گفت: کشورهایی مانند ژاپن، قطر، فرانسه و برخی دیگر کشورها به دنبال آن بودند که ایران امنیت منطقه را فراهم کند و برای اینکه به این مهم دسترسی داشته باشند، متوجه شده‌اند که باید کشور ایران را راضی نگه دارند.

دژپسند با بیان اینکه نماد قدرت فقط بعد نظامی نیست بلکه بعد اقتصادی نیز مهم است، افزود: صادرات یکی از شاخص‌های مهم اقتصاد است که در 7 ماه گذشته صادرات غیرنفتی کشور  رشد چشمگیری داشته است. 

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با وجود تمامی تحریم‌ها و حتی با اصلاح قیمت پایه در حوزه‌های کالاهای صادراتی در هفت ماه اخیر ٢4 میلیارد دلار صادرات محصولات غیر نفتی افزایش داشته‌ایم و حتی اگر اصلاحات نیز صورت نمی‌گرفت می‌توان گفت که 10 درصد در حوزه وزنی نیز صادرات غیر نفتی افزایش یافته است. 

وی با اشاره به رشد صادرات غیر نفتی در کشور بیان کرد: این بزرگترین ضربه‌ به دشمن بود که با کمک بخش خصوصی انجام شده است و  رشد صادرات غیر نفتی ما به دلیل همت، تلاش و جدیت فعالان اصلی اقتصاد ما است.

دژپسند خاطر نشان کرد: تمام صندوق‌های بین‌المللی و بانک‌های جهانی برآورد کرده‌اند که نرخ رشد اقتصادی امسال ایران منفی است اما رشد اقتصادی ایران در بهار امسال 4 درصد مثبت بوده است و در شش ماه نخست نیز رشد اقتصادی مثبت است. 

وزیر اقتصاد و دارایی درباره ایجاد شغل و اشتغالزایی در کشور نیز گفت: یکی از نیازهای ما ایجاد شغل است و در تابستان 98 بالغ بر 840 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده‌ایم و این فرصت‌های شغلی با گسترش فعالیت‌های بخش خصوصی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه 62 درصد تسهیلات به سرمایه در گردش اختصاص یافته است، تصریح کرد: در حوزه مالیات نیز مشوق‌هایی مانند بخشودگی جرائم توسط دولت در نظر گرفته شده است چراکه حاضر نیستیم برای تامین منابع مالی دولت  مالیات افزایشی گرفته شود. 

دژپسند تصریح کرد: با وجود تمام تلاش‌های دشمن و ایجاد شرایط تحریمی امتیاز مراودات تجاری خارجی ایران در عرصه بین‌الملل کاهش نیافته است. 


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
مردم ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ۲۰:۵۰
عالی جناب
فکر کنم اکس زدید . یا خواب دیدید.
یا ممکن است، منظورت اقتصاد،خانواده های مرفه ،
و رانت خوار‌ و اختلاسگر میباشد.
0 0 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

فرصت مغفول برای جذب گردشگران ترکیه‌ای

نکته اتکای ما در این بحث، وجود مقبره ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک توسی در اصفهان است که ظاهرا در حالت نیمه تعطیل است. اما این دو مقبره چه ارتباطی با ترکیه دارند؟

فضای مجازی ،فرهنگ سازی یا محدودیت

آیا استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیاز به فرهنگ سازی دارد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر