نتیجه‌ای یافت نشد.

وزش باد شدید در برخی نقاط کشور/ کاهش دمای ۷ تا ۱۵ درجه‌ای برخی استان‌ها

شناسه خبر: 148768 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷, ۰۳ : ۱۶ : ۰۰
وزش باد شدید در برخی نقاط کشور/ کاهش دمای ۷ تا ۱۵ درجه‌ای برخی استان‌ها
سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه نسبت به وزش باد شدید در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل و مسیر کاروان‌های زیارتی در عراق هشدار داده است، همچنین در این اخطاریه از کاهش دمای ۷ تا ۱۵ درجه‌ای خبر داده شده است.
۵۵آنلاین :

ی خبریآخرین اخبار

پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳

 

GMT 12:53

 پنجشنبه / ۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۸

 دسته‌بندی: محیط زیست

 کد خبر: 97080301602

 خبرنگار : 71564

سازمان هواشناسی اخطار داد

وزش باد شدید در برخی نقاط کشور/ کاهش دمای ۷ تا ۱۵ درجه‌ای برخی استان‌ها

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه نسبت به وزش باد شدید در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل و مسیر کاروان‌های زیارتی در عراق هشدار داده است، همچنین در این اخطاریه از کاهش دمای ۷ تا ۱۵ درجه‌ای خبر داده شده است.

به گزارش ایسنا ، در این اخطاریه به‌تدریج و با نزدیک شدن تدریجی سامانه فعال هواشناسی و گذر شرایط ناپایدار جوی، وضع هوای کشور طی امروز (۳ آبان) و فردا (۴ آبان)، وزش باد شدید در استان‌های ساحلی دریای خزر و استان اردبیل پیش‌بینی می‌شود و سرعت باد لحظه‌ای در برخی نقاط به‌ویژه برخی شهرهای اردبیل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در این شرایط خیزش گرد و خاک محلی و احتمال شکستن درختان و آسیب به خطوط انتقال نیرو وجود دارد، همچنین استان‌های جنوب‌غرب تا شمال‌غرب شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی، همدان و زنجان و کشور عراق شامل شهرهای زیارتی و مسیر کاروان‌های اربعین با وزش باد شدید و در برخی نقاط به‌ویژه در جنوب‌غرب و نوار غربی و عراق توام با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.

در این اخطاریه همچنین استفاده از عینک‌های محافظ و ماسک تنفس برای حفظ سلامتی توصیه شده است.

در  این اخطاریه آمده است که در نوار غربی و جنوب‌غربی ایران شامل ایلام، کرمانشاه، خوزستان و مسیر کاروان‌های زیارتی در عراق طی بعد ازظهر امروز و فردا گاهی با وقوع طوفان تندری خواهد بود که پیامد آن باد شدید لحظه‌ای و تشدید خیزش گرد و خاک و رگبار موقت باران خواهد بود. 

در ادامه این اخطاریه آمده است: وقوع بارش باران، گاهی با رگبار و رعد و برق ناشی از طوفان تندری طی بعد ازظهر امروز و فردا در نوار غربی و جنوب‌غرب شامل استان‌های کردستان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان و مسیر کاروان‌های زیارتی که در برخی نقاط به دلیل شدت بارش موقتی می‌تواند منجر به سیلاب محلی شود.

این اخطاریه می‌افزاید: همچنین هوای گرم در غرب، شمال‌غرب و نوار شمالی کشور تا ظهر فردا تداوم دارد و از بعد ازظهر فردا با نفوذ جریان‌های سردشمالی کاهش محسوس دما در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان و مرکزی حدود ۷ تا ۱۰ درجه است و در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهد داد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر