وزارت کشور وارد می‌شود: حمایت رسانه‌ای از صنعت خودروسازی کشور

شناسه خبر: 197262 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸, ۲۴ : ۲۰ : ۰۰
وزارت کشور وارد می‌شود: حمایت رسانه‌ای از صنعت خودروسازی کشور
حسب اطلاعات واصله، از راهروهای وزارت کشور خبر می‌رسد که در جلسه‌ی اخیر ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، مصوباتی در حمایت از صنعت خودورسازی تصویب شده و به دیگر سازمان‌ها نیز ابلاغ شده است.
۵۵آنلاین :
از آنجا که اخیرا خط رسانه‌ای خارج از کشور، و گاه به موازات آن رسانه‌های داخلی و حتی صداوسیما، حملاتی دامنه‌دار را به صنعت خودروسازی انجام داده‌اند، پیشنهاد شده که به منظور حفظ ذهنیت مصرف‌کنندگان از صنعت خودروسازی داخلی، و نیز کاهش تصویرمنفی از این صنعت نزد افکار عمومی، اولا تولیدکننده‌های داخلی را مکلف کرده که به موقع و به درستی از اقدامات و تدابیر انجام‌شده‌ی خود اطلاع‌رسانی به عمل آورند و ثانیا از صدا و سیما و نیز وزارت ارشاد به عنوان متولی دیگر رسانه‌های کشور خواسته شده تا در این اطلاع‌رسانی به صنعت خودروسازی کشور کمک کنند و نیز از انتشار اخبار نادرست منفی و مایوس‌کننده و همسو با خط رسانه‌ها معاند پرهیز کنند.

 
جای خوشبختی است که وزارت کشور نخواسته وجهه‌ی منفی ایجاد شده را با پروپاگاندای غلیظ رسانه‌ای پاسخ دهد و به نقش روابط عمومی شرکت‌ها به عنوان خط مقدم این رویکرد رسانه‌ای کاملا واقف است و رسانه‌ها را صرفا به عنوان یار و یاور این صنعت به میدان خوانده تا اقدامات مثبت انجام‌شده را پوشش دهند نه این که اخبار را سانسور کنند یا خدای نخواسته جعل نمایند.
 
البته بدیهی است که تمهیدات رسانه‌ای وزارت کشور، همسو با اقدامات دو نهاد فرادستی دیگر، وزارت صمت و نیز قوه‌ی قضاییه، قرار دارد که در تلاشی فراگیر و همه‌جانبه می‌کوشند با حذف رویه‌های فاسد از صنعت خودروسازی کشور وجهه‌ی مثبت این صنعت را نزد افکار عمومی بازسازی کنند و این صنعت را در مسیر درست و سازنده‌ی خود نگه دارند. طبعا با انعکاس و اطلاع‌‌رسانی این تلاش‌ها و مجاهدت‌ها، خود به خود و بدون ابلاغ نیز جامعه‌ی رسانه‌ای داخل کشور با آنان هم‌نوا خواهند بود و مردم نیز به مانند همیشه پشت این صنعت ملی باقی خواهند ماند.


منبع : کارگر نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
محسن صادقی ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۰۶:۱۹
سلام و ارادت خدمت مدیر محترم سایت وزین 55 آنلاین خواهشمند است منبع خبر مورد نظر را اصلاح کنید/ منبع به اسم کارگر نیوز می باشد
2 3 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

راز فساد پنهان

دولت به ملت يارانه داد يا ملت به دولت

وزیر با خودش چندچند است؟

کاش وزارت ورزش که ابهاماتش در ماجرای اخراج و انتصاب سرمربی تیم ملی ایران زیاد است، یک‌بار برای همیشه شفاف‌سازی کند که بالاخره کجای داستان است؛ ناظر بر انتخاب مربی یا حاکم؟ علیه فوتبال یا له؟ منتقد سرمربی یا همراه؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : پشت پرده هتاکی یک آخوندنما به ملت ایران

ویدئو : اعترافات زنی که لیدر ایجاد خشونت های بنزینی بود

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر