نتیجه‌ای یافت نشد.

ورود ۷ میلیون گردشگر خارجی به ایران در سال ۹۷

شناسه خبر: 171627 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۹ : ۱۲ : ۰۰
ورود ۷ میلیون گردشگر خارجی به ایران در سال ۹۷
معاون گردشگری کشور از ورود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: بررسی‌ها از رشد ۵۲ درصدی ورود گردشگر به کشور در سال گذشته خبر می‌دهد.
۵۵آنلاین :

صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری معاون گردشگری کشور تصریح کرد: سال ۹۶، شاهد ورود ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور بودیم که این عدد در سال گذشته به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسید و ۵۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

تیموری افزود: بررسی‌های ما در یک‌ماهه نخست سال ۹۸ نیز نشان از رشد ورود گردشگر خارجی به کشور دارد و در ۱۵ روز نوروز ۹۸، نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ورود گردشگران به کشور هستیم به‌گونه‌ای که در نوروز امسال شاهد رشد ۱۶.۷۵ ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

این مقام مسئول به رشد گردشگری داخلی نیز اشاره کرد و گفت: در کنار رشد ورود گردشگران خارجی به کشور شاهد رشد، رونق و توسعه گردشگری داخلی نیز هستیم به‌گونه‌ای که در نوروز امسال علی‌رغم شرایط جوی نامناسب در برخی از استان‌ها و بارش باران و وقوع سیل بازهم شاهد افزایش میزان ماندگاری و اقامت گردشگران در مناطق مختلف کشور هستیم.

تیموری در ادامه گفت: به‌رغم خواست بدخواهان کشور که همیشه تصویری مخدوش از ایران برای گردشگران خارجی ارائه می‌دهند، شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم و در حال حاضر ایران یکی از مقاصد زیبا و امن گردشگری در دنیا معرفی می‌شود.

او در ادامه با اشاره به نقش شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در رشد گردشگران ورودی به کشور افزود: رسانه‌های مختلف در برخی از کشورها علیه ایران و گردشگری ایران اخبار مخدوشی را منتشر می‌کنند بااین‌حال گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به معرفی ایران می‌پردازند و رشد ۵۲ درصدی ورود گردشگر به کشور نشان‌دهنده رشد اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در فضای مجازی است.

او در ادامه به تدوین شیوه‌نامه گردشگری عشایری اشاره کرد و افزود: در ادامه برنامه‌های کلانی که در حوزه گردشگری داریم، این طرح را نیز دنبال می‌کنیم که در این خصوص مطالعاتی صورت گرفته و با همکاری دستگاه‌های مختلف شیوه‌نامه گردشگری عشایری را تدوین خواهیم کرد چراکه اعتقاد داریم گردشگران داخلی و خارجی علاقه بسیار زیادی برای حضور در جوامع محلی دارند و مناطق روستایی و عشایری دارند.

او در ادامه و در پاسخ به سؤالی درخصوص درآمد حاصل از ورود گردشگران خارجی به کشور نیز گفت: با توجه به این‌که هنوز حساب‌های اقماری گردشگری در کشور تدوین نشده است، عدد دقیقی را دراین‌باره نمی‌توانم اعلام کنم اما سازمان جهانی گردشگری میزان هزینه کرد هر گردشگر خارجی در منطقه‌ای که ما قرار داریم را ۱۳۷۵ دلار اعلام کرده است.

او در ادامه به تشریح برنامه‌های کلان سازمان میراث‌فرهنگی در حوزه گردشگری پرداخت و گفت: ایجاد حساب‌های اقماری گردشگری، طراحی و استقرار برند ملی گردشگری، تدوین برنامه جامع تحول آموزش گردشگری کشور و… از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که دست اقدام داریم تا با تدوین این برنامه‌های کلان بتوانیم به رشد و توسعه و رونق روزافزون گردشگری به کشور باشیم.

معاون گردشگری کشور در ادامه صحبت‌های خود به‌گزارش کمیسیون اصل ۹۰ اشاره کرد و گفت: در حالت کلی، گزارش حمایتی است. مقدمه این گزارش شاخص‌های گردشگری را بررسی می‌کند و حتی به روند روبه رشد گردشگری را در سال‌های اخیر اشاره دارد.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر