ورود نیروهای ارتش سوریه به رقه و حسکه

شناسه خبر: 195349 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸, ۴۸ : ۱۹ : ۰۰
ورود نیروهای ارتش سوریه به رقه و حسکه
ارتش سوریه در ادامه عملیات استقرار یگان‌های خود در نوار مرزی با ترکیه، نیروهای تازه‌نفس را به شمال سوریه اعزام کرده است.
۵۵آنلاین :

یگان‌های جدید ارتش سوریه روز چهارشنبه با تجهیزات نظامی شامل چندین تانک و خودروی زرهی، وارد دو ریف «الرقه» و «الحسکه» شدند.

 

 

در ادامه گزارش سانا آمده که ورود این نیروهای تازه‌نفس در راستای تقویت نیروی نظامی ارتش سوریه در منطقه «الجزیره» واقع در شمال شرق این کشور است.

نیروهای ارتش سوریه دیروز (سه‌شنبه) نیز در راستای عملیات استقرار یگان‌های خود در نوار مرزی با ترکیه، وارد روستاهای «الکوزلیه»، «المحل»، «البدران» و «الخزام»، «شویش»،‌ «النوفلیه»، «کهفه المراطی» در جنوب غربی منطقه تل تمر (استان الحسکه) شده بودند.

 

 

هر چند ترکیه گفته که با توجه به توافق اردوغان و پوتین درباره سوریه، دیگر نیازی به آغاز عملیات مجدد در شمال سوریه نیست، اما استقرار نیروهای ارتش سوریه در نوار مرزی با ترکیه، در راستای مأموریت آن برای مقابله با نیروهای متجاوز ترکیه و تروریست‌های وابسته به این کشور است.

وزارت دفاع ترکیه پس از پایان مهلت آتش‌بس موقتی که از ۵ روز پیش آغاز شده بود اعلام کرد نیازی به آغاز مجدد عملیات در سوریه وجود ندارد. ، وزارت دفاع ترکیه، در پایان مهلت آتش‌بسی که از ۱۲۰ ساعت پیش در شمال سوریه آغاز شده بود گفت که نیازی به آغاز مجدد عملیات در آن منطقه نیست.

 

 

رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه دیروز (سه‌شنبه) بعد از دیداری چند ساعته در شهر «سوچی» به توافقی در خصوص شمال سوریه دست پیدا کردند.

دو طرف روسی و ترکیه‌ای در این توافق بر تعهد خود برای حفظ اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه و بر عزم خود برای مبارزه با تروریسم در تمامی اشکال و جلوه‌های آن و جلوگیری از برنامه‌های تجزیه‌طلبانه در شمال سوریه تأکید کردند. بر اساس این توافق ۱۰ بندی، دو طرف بر تعهدشان برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند و طبق مفاد این توافق، همه عناصر «یگان‌های مدافع خلق» (YPG) و سلاح‌های آنها از «منبج» و «تل‌رفعت» سوریه خارج خواهند شد.

طبق توافق ترکیه و روسیه، خروج شبه‌نظامیان کُرد «ی پ گ» از شمال سوریه در روز چهارشنبه و از ساعت 12 ظهر (به وقت محلی) آغاز شد. به نوشته روزنامه «ینی شفق»، طبق قرارداد میان آنکارا و مسکو، شبه‌نظامیان کُرد «ی پ گ» طی 150 ساعت، 30 کیلومتر از مرز جنوبی ترکیه در شمال سوریه عقب‌نشینی خواهند کرد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بانک های بی مسئولیت ایرانی

در بانک های آمریکا سیستم بانکداری الکترونیکی خدمات زیر را ارائه میکند و مسئولیت هک شدن حساب های افراد با بانک است

چرا از ایران مهاجرت نمی‌کنیم؟

خسرو خرم در شرایطی که همه فاکتور ها به نفع مهاجرت از ایران است، چرا عده زیادی مانند ما از اینجا نمی رویم؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ لحظه انفجار موشک پرتابی از نوار غزه در بزرگراه رژیم صهیونیستی

ویدئو؛ باخت تیم ایران در روبوکاپ آسیا پاسیفیک 2019

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر