واشنگتن پست: آمریکا معافیت های هسته ای ایران را تمدید خواهد کرد

شناسه خبر: 183543 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸, ۳۰ : ۱۲ : ۰۰
واشنگتن پست: آمریکا معافیت های هسته ای ایران را تمدید خواهد کرد
آمریکا تاکنون از 7 معافیت برجامی مربوط به فعالیت های هسته ای ایران، 2 معافیت را لغو کرده است.
۵۵آنلاین :

روزنامه "واشنگتن پست" آمریکا در گزارشی نوشت؛ دولت ترامپ تصمیم گرفته معافیت های مربوط به فعالیت های هسته ای ایران (در قالب برجام) را تا 90 روز دیگر تمدید کند.

به گزارش عصرایران، این روزنامه به نقل از 6 مقام آگاه دولت آمریکا از تصمیم دولت دونالد ترامپ برای تمدید معافیت های هسته ای ایران خبر داده است. این تصمیم در جلسه هفته گذشته در کاخ سفید گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، این تمدید بر اساس پیشنهاد "استیون منوشن" وزیر یهودی‌تبار خزانه‌داری آمریکا انجام شده در حالی که "مایک پمپئو" وزیر خارجه و "جان بولتون" مشاور امنیت ملی در قالب کمپین فشار حداکثری مخالف تمدید معافیت‌های هسته ای بوده‌اند، اما در نهایت ترامپ تصمیم به تمدید معافیت گرفته است.

آمریکا هم اکنون از 7 مورد معافیت برجامی فعالیت های هسته ای ایران، مقید به 5 مورد آن است و چند ماه پیش، 2 معافیت هسته‌ای ایران را تمدید نکرد.

بر اساس گزارش واشنگتن پست استدلال وزیر خزانه‌داری در جلسه هفته گذشته درباربه تمدید معافیت ها این بوده که در صورت عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای، آمریکا مجبور به تحریم روسیه، چین و شرکت‌های اروپایی خواهد بود که در پروژه‌های هسته‌ای مرتبط با توافق هسته‌ای ایران فعال هستند.

منوشن از ترامپ فرصت خواسته تا در 3 ماه آتی به بررسی تاثیرات تحریم های احتمالی علیه شرکت های اروپایی، چینی و روسی بپردازد.

 یک مقام دولت آمریکا به واشنگتن‌پست گفت: " هدف ما هنوز پایان دادن به این معافیت‌ها است وبه این معافیت‌ها هر زمانی می‌توان پایان داد اما به دلیل نگرانی‌های مشروع وزارت خزانه‌داری، تصمیم گرفتیم آنها را در حال حاضر تمدید کنیم."

 پروژه‌های هسته‌ای ایران که تمدید معافیت شده‌اند شامل: رآکتور آب سنگین اراک، تبدیل مرکز غنی سازی فردو، تبادل سوخت در رآکتور نیروگاه بوشهر و رآکتور تحقیقاتی تهران هستند.

ایالات متحده آمریکا در ماه می سال جاری میلادی دو معافیت هسته‌ای ایران را تمدید نکرد: یکی از این معافیت‌ها به ایران اجازه می‌داد ذخائر "آب سنگین" مازاد خود را به عمان منتقل کند و دیگری معافیت مربوط به مبادله اورانیوم غنی شده در ازای کیک زرد بود.

 ایران پس از این اقدام آمریکا با کاهش تعهدات برجامی خود، اعلام کرده است از این پس خود را مقید به سقف 300 کیلو برای ذخائر اورانیوم غنی شده خود نمی‌داند.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر