نتیجه‌ای یافت نشد.

هند گام‌های اولیه را برای ساخت موشک‌های مافوق صوت برداشت

شناسه خبر: 176776 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸, ۰۸ : ۱۷ : ۰۰
هند گام‌های اولیه را برای ساخت موشک‌های مافوق صوت برداشت
مقامات دفاعی هند اعلام کردند نخستین آزمایش «حامل نشانگر فناوری مافوق صوت» در این کشور انجام شد که راه را برای توسعه موشک‌های کروز مافوق‌صوت هموار می‌کند.
۵۵آنلاین :

سازمان دولتی «توسعه تحقیقات دفاعی هند» اعلام کرد نخستین آزمایش «حامل نشانگر فناوری مافوق صوت» (HSTDV) انجام شده است. این آزمایش راه را برای توسعه موشک‌های کروز مافوق صوت که سرعتی بیش از ۶.۵ «ماخ» دارند، هموار می‌کند.

بنابر اعلام مقامات هند، این دستاورد کاربرد‌های غیرنظامی بسیاری خواهد داشت، از جمله آنکه پرتاب ماهواره‌ها با هزینه پایین و همچنین پرتاب موشک‌های کروز با برد بالا را ممکن می‌سازد. آزمایش این فناوری طی سه ماه در برنامه آزمایش موشک ضد ماهواره‌ای در منطقه ساحلی «ادیشا» هند انجام خواهد شد.

یک منبع دفاعی هند در این خصوص گفت آزمایش حامل نشانگر فناوری مافوق صوت امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۱:۲۲ به وقت محلی در جزیره «عبدالکلام» در ساحل «ادیشا» صورت گرفت. حامل نشانگر فناوری مافوق صوت بر روی موشک سری «آگنی» نصب و در حضور راجنا سینگ، وزیر دفاع هند، پرتاب شد. بنا به گفته این منبع آگاه، اطلاعات و داده‌های تولید شده در طی این ماموریت جمع‌آوری شده و تحلیل می‌شوند.

در ۲۷ مارس سال جاری میلادی، نارندارا مودی، نخست وزیر هند، اعلام کرد این کشور نخستین آزمایش موشک ضد ماهواره‌ای را انجام داده است. بنا به گفته مودی، این آزمایش موفقیت آمیز بود و توانست با مدل «برخود برای نابودکردن» ماهواره هند را که در مدار پایین ۳۰۰ کیلومتری واقع شده بود از میان ببرد. نخست وزیر هند با اعلام این خبر تاکید کرد «این آزمایش توانایی هند را در دفاع از دارایی‌های خود در فضای بیرون نشان داد».

اما این آزمایش موشکی هند خشم شدید آمریکا را به دنبال داشت، به گونه‌ای که ناسا این اقدام هند را که یکی از ماهواره‌های خود را در فضا منهدم کرد «یک اتفاق وحشتناک» خواند و اعلام کرد به دنبال این اتفاق بیش از ۴۰۰ قطعه ضایعات فضایی ایجاد شده است که خطرات تازه‌ای را برای فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی ایجاد می‌کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر