همکاری ایران و آفریقای جنوبی در حوزه فناوری

شناسه خبر: 83954 سرویس: گوناگون شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵, ۴۱ : ۱۰ : ۰۳
همکاری ایران و آفریقای جنوبی در حوزه فناوری
​معاون پژوهشی وزیر علوم از ایجاد تعاملات فناورانه ایران با آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: بنا داریم زمینه ارتباطات فناورانه بین ایران و افریقای جنوبی را فراهم کنیم.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

معاون پژوهشی وزیر علوم از ایجاد تعاملات فناورانه ایران با آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: بنا داریم زمینه ارتباطات فناورانه بین ایران و افریقای جنوبی را فراهم کنیم.

وحید احمدی،در خصوص تعاملات فناورانه با سایر کشورها همچون قزاقستان نیز اظهار داشت: ما در مهر ماه سال گذشته توانستیم مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان را در راستای تعاملات هرچه بیشتر شرکت های دانش بنیان ایرانی و قزاقستانی افتتاح کنیم.

وی افزود: بر همین اساس بنا داریم اینگونه تعاملات فناوری را با کشور آفریقای جنوبی نیز داشته باشیم.

به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم، بدین وسیله می توان شرکت های دانش بنیانی را که در زمینه فناوری های مختلف فعالیت می کنند به همکاری با یکدیگر تشویق کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر صحبت هایی با  کشور افریقای جنوبی شده و تفاهم نامه ای نیز منعقد شده است.

وی اظهار داشت: امیدوار هستیم که بتوانیم در آینده ای نزدیک این تعاملات فناورانه را به ثمر بنشانیم.

احمدی خاطر نشان کرد:  ما می خواهیم در آینده نزدیک جزء ۳۰ کشور پیشرفته جهان باشیم و معتقدیم که همکاری و دوستی با جمهوری اسلامی ایران می تواند یکی از برنامه های مهم ما برای رسیدن به این چشم انداز باشد.

وی افزود: این همکاریها می تواند فرصت های بزرگی را برای مبادله علم و فناوری و پیشبرد پروژه های گوناگون بین دو کشور ایجاد کند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: وزارت علوم به منظور توسعه فناوری های نوین از استقرار شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری دو کشور حمایت کرده و همچنین درخصوص ایجاد پارک های علم و فناوری مشترک اعلام آمادگی می کند.

 

منبع: مهر 

 


منبع : ۵۵آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر