نتیجه‌ای یافت نشد.

همکاری ایران و آفریقای جنوبی در حوزه فناوری

شناسه خبر: 83954 سرویس: گوناگون شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵, ۴۱ : ۱۰ : ۰۳
همکاری ایران و آفریقای جنوبی در حوزه فناوری
​معاون پژوهشی وزیر علوم از ایجاد تعاملات فناورانه ایران با آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: بنا داریم زمینه ارتباطات فناورانه بین ایران و افریقای جنوبی را فراهم کنیم.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

معاون پژوهشی وزیر علوم از ایجاد تعاملات فناورانه ایران با آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: بنا داریم زمینه ارتباطات فناورانه بین ایران و افریقای جنوبی را فراهم کنیم.

وحید احمدی،در خصوص تعاملات فناورانه با سایر کشورها همچون قزاقستان نیز اظهار داشت: ما در مهر ماه سال گذشته توانستیم مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان را در راستای تعاملات هرچه بیشتر شرکت های دانش بنیان ایرانی و قزاقستانی افتتاح کنیم.

وی افزود: بر همین اساس بنا داریم اینگونه تعاملات فناوری را با کشور آفریقای جنوبی نیز داشته باشیم.

به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم، بدین وسیله می توان شرکت های دانش بنیانی را که در زمینه فناوری های مختلف فعالیت می کنند به همکاری با یکدیگر تشویق کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر صحبت هایی با  کشور افریقای جنوبی شده و تفاهم نامه ای نیز منعقد شده است.

وی اظهار داشت: امیدوار هستیم که بتوانیم در آینده ای نزدیک این تعاملات فناورانه را به ثمر بنشانیم.

احمدی خاطر نشان کرد:  ما می خواهیم در آینده نزدیک جزء ۳۰ کشور پیشرفته جهان باشیم و معتقدیم که همکاری و دوستی با جمهوری اسلامی ایران می تواند یکی از برنامه های مهم ما برای رسیدن به این چشم انداز باشد.

وی افزود: این همکاریها می تواند فرصت های بزرگی را برای مبادله علم و فناوری و پیشبرد پروژه های گوناگون بین دو کشور ایجاد کند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: وزارت علوم به منظور توسعه فناوری های نوین از استقرار شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری دو کشور حمایت کرده و همچنین درخصوص ایجاد پارک های علم و فناوری مشترک اعلام آمادگی می کند.

 

منبع: مهر 

 


منبع : ۵۵آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر