هشدار پلیس فتا درباره نرم‌افزارهای نذری

شناسه خبر: 188203 سرویس: فناوری ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸, ۰۱ : ۱۷ : ۰۰
هشدار پلیس فتا درباره نرم‌افزارهای نذری
پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری با استفاده از نرم افزارهای نذری‌یاب در فضای مجازی هشدار داد.
۵۵آنلاین :

نرم افزارهایی با عنوان نذری یاب که بیشتر در ایام عزاداری‌ها و مناسبت های مذهبی در فضای مجازی فعالند، ممکن است جعلی بوده و از اطلاعات کاربران اینترنتی سوء استفاده کنند. در این شیوه از اقدامات مجرمانه، افراد سودجو در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود و خرید نرم افزارهای اینچنینی کرده و از کاربران می‌خواهند برای دانلود و نصب نرم افزار، مبالغ کمی را به عنوان ثبت نام پرداخت کنند.

در ادامه، کاربر به صفحه و یا همان درگاه‌های جعلی بانک که به فیشینگ معروف است هدایت شده و پس از آن وقتی کاربر برای خرید نرم افزار، اطلاعات بانکی خود را در صفحه شبیه سازی شده بانک وارد کرد، سودجویان نیز با کپی این اطلاعات اقدام به برداشت تمام موجودی داخل کارت کرده و ردی نیز از خود برجا نمی‌گذارد. 

مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا با تایید این خبر اعلام کرد که شهروندان به هیچ عنوان نباید به نرم افزارهایی که در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و ... منتشر می‌شود، اعتماد کنند؛ چرا که در این شیوه کلاهبرداران به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر نظیر نام و نام خانوادگی، کدملی، آدرس و شماره تماس و ... دسترسی پیدا کرده و با داشتن این اطلاعات می‌توانند اقدامات مجرمانه دیگری هم انجام دهند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : اعتراض سیاسی عجیب در برزیل

ویدئو : اعتراض دوچرخه سواران آلمان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر