هشدار معاون اول قوه قضائیه به اخلالگران اقتصادی

شناسه خبر: 186104 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۱۴ : ۰۰
هشدار معاون اول قوه قضائیه به اخلالگران اقتصادی
معاون اول قوه قضائیه با هشدار به کسانی که قصد ایجاد اخلال در اقتصاد کشور را دارند، گفت: با احتکار، گرانفروشی، قاچاق یا اخلال در نظام ارزی با شدت و حدت برخورد می شود.
۵۵آنلاین :

حجت الاسلام محسنی اژه ای امروز در مراسم معرفی رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی گفت: چنانچه در این شرایط جنگ اقتصادی که مردم تحت فشار هستند افرادی بخواهند با احتکار، گرانفروشی، قاچاق یا اخلال در نظام ارزی برای اقتصاد کشور مشکل ایجاد کنند با شدت و حدت با آنان برخورد می شود.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی، تولید و رونق تولید باید در اولویت باشد نقش دستگاه قضایی را در این جنگ مهم خواند و بر حمایت از فعالان اقتصادی و مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی تاکید کرد.

وی همچنین همراهی و همکاری مردم را مهمترین عامل در کاهش پرونده های قضایی دانست.

معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: بیش از 25 درصد از پرونده های کیفری، توهین، ضرب و شتم یا ضربات غیرعمدی است که برای حل این سه قسم می توان از مردم کمک گرفت تا پرونده های قضایی کاهش یابد.

وی افزود: شوراهای حل اختلاف نیز که مجموعه هایی مردمی هستند نقش موثری در این زمینه خواهند داشت.

محسنی اژه ای با اشاره به اهمیت قضا خاطرنشان کرد:  قضا امری خطیر و مهم است که وقتی کسی عهده دار مسولیت در این مجموعه می شود باید به توانش ایمان داشته باشد چرا که باید عدالت را به تمام معنی در جامعه محقق کند.

در این مراسم موسی خلیل اللهی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان معرفی و از خدمات حجت الاسلام مظفری قدردانی شد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر