هشدار مرکز ماهر به کاربران محصولات اپل

شناسه خبر: 131416 سرویس: فناوری ، گوناگون يكشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷, ۵۴ : ۰۱ : ۰۰
هشدار مرکز ماهر به کاربران محصولات اپل
به دنبال آسیب‌پذیری بحرانی هفته گذشته تجهیزات سیسکو که باعث تهدید سایبری در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران شد، مرکز ماهر دو اطلاعیه جدید صادر کرد. مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای با انتشار دو اطلاعیه در مورد آسیب‌پذیری بحرانی در سرویس QoS تجهیزات سیسکو و نیز نقص امنیتی در قابلیت Smart Install تجهیزات سیسکو توضیح داد.
۵۵آنلاین :

 مرکز ماهر اعلام کرد: «اخیرا آسیب‌پذیری با هدف سرویس Quality of Service در سیستم عامل IOS و IOS XE تجهیزات سیسکو از سوی این شرکت گزارش شده است. این آسیب‌پذیری با مشخصه CVE-۰۱۵۱-۲۰۱۸، امکان اجرای کد از راه دور را برای حمله‌کننده فراهم می‌کند. این آسیب‌پذیری به دلیل وجود ضعف «عدم بررسی مرز حافظه تخصیص داده شده» در کد‌های سیستم عامل iOS به وجود آمده است. مهاجم می‌تواند با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری، بسته‌های مخرب را به پورت UDP ۱۸۹۹۹ دستگاه‌های آسیب‌پذیر ارسال کند. هنگامی که بسته‌ها پردازش می‌شوند، یک وضعیت سرریز بافر قابل بهره‌برداری رخ می‌دهد. یک بهره‌برداری موفق می‌تواند به مهاجم اجازه دهد تا کد دلخواه را با سطح دسترسی بالا در دستگاه اجرا کند یا با reload دستگاه باعث توقف سرویس‌دهی دستگاه شود.»

دستگاه‌های آسیب‌پذیر

سرویس و پورت آسیب‌پذیر به‌صورت پیش‌فرض روی تجهیزات سیسکو فعال نیست و تنها تجهیزاتی که از قابلیت (Adaptive qoS for Dynamic Multipoint VPN (DMVPN و نسخه‌ای به‌روز نشده از سیستم عامل سیسکو استفاده می‌کنند تحت تاثیر این آسیب‌پذیری هستند. دراین راستا کاربران با استفاده از دستور show udp می‌توانند از غیر فعال بودن این پورت اطمینان حاصل کنند. همچنین برای مسدود‌سازی این آسیب‌پذیری می‌توان با استفاده از ACL، دسترسی به پورت UDP ۱۸۹۹۹ تجهیز را مسدود کرد. درهمین حال مرکز ماهر پیرو انتشار توصیه‌نامه اخیر سیسکو در تاریخ ۹ آوریل درخصوص نقص امنیتی در قابلیت  Smart Install توضیح داد: «بنابر اعلام این شرکت، در برخی از محصولات، غیرفعال‌سازی قابلیت با استفاده از دستور no vstack در هربار راه‌اندازی مجدد (reload) دستگاه لغو شده و سرویس  Smart Install مجددا فعال می‌شود.»

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر