هشدار جانسون به مکرون و مرکل

شناسه خبر: 186069 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۱ : ۰۰
هشدار جانسون به مکرون و مرکل
نخست‌وزیر بریتانیا به امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تاکید خواهد کرد پارلمان وست‌مینستر نمی‌تواند جلوی اجرای برگزیت را بگیرد و اگر قرار است بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج نشود باید یک توافق جدید حاصل شود.
۵۵آنلاین :


به گزارش رویترز،‌ بوریس جانسون در اولین سفرش به‌عنوان نخست‌وزیر بریتانیا با همتایان اروپایی خود در آستانه نشست ۲۶-۲۴ اوت نشست گروه هفت در فرانسه دیدار می‌کند. به گفته یک منبع مطلع در دفتر نخست‌وزیری بریتانیا، جانسون می‌گوید که بریتانیا ۳۱ اکتبر، با یا بدون توافق، از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و پارلمان بریتانیا نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد. در حالی که بوریس جانسون مرتبا به ترک اتحادیه اروپا بدون توافق در ۳۱ اکتبر وعده می‌دهد، مگر اینکه این نهاد با مذاکره دوباره بر سر شرایط برگزیت موافقت کند، بریتانیا در داخل هم به سمت بحران قانون اساسی حرکت می‌کند. پس از بیش از سه سال از سایه افکندن برگزیت بر امور اتحادیه اروپا، این نهاد بارها از توافق خروج که شامل سیاست تضمین مرزی ایرلند می‌شود امتناع کرده است. درماه نوامبر اما ترزا می، نخست‌وزیر سابق بریتانیا بر سر این مساله با اتحادیه اروپا به توافق رسید. این در شرایطی است که نخست‌وزیر فعلی بریتانیا از سوی طیف گسترده‌ای از سیاستمداران برای جلوگیری از خروج بی‌نظم تحت فشار است و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر متعهد شده است تا دولت جانسون را در اوایل سپتامبر با رای عدم اعتماد روبه‌رو کند و برگزیت را به تاخیر بیندازد. با این حال مشخص نیست که قانون‌گذاران وحدت یا قدرت استفاده از پارلمان برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق در ۳۱ اکتبر را دارند یا خیر.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا تحصیل‌کرده‌ها کارآمد نیستند؟

اخیراً یک دانشجویِ کنجکاوِ دکتری از این نویسنده پرسید: " کم نداریم مدیرانی که تحصیلاتِ عالیه دارند، از دانشگاه های خوب دنیا فارغ التحصیل شده اند و بسیار هم جهان دیده هستند. چرا آنها در مدیریت، تا این حد اشتباه کرده و هم چنان اشتباه می کنند؟"

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر