هشدار جانسون به مکرون و مرکل

شناسه خبر: 186069 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۱ : ۰۰
هشدار جانسون به مکرون و مرکل
نخست‌وزیر بریتانیا به امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تاکید خواهد کرد پارلمان وست‌مینستر نمی‌تواند جلوی اجرای برگزیت را بگیرد و اگر قرار است بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج نشود باید یک توافق جدید حاصل شود.
۵۵آنلاین :


به گزارش رویترز،‌ بوریس جانسون در اولین سفرش به‌عنوان نخست‌وزیر بریتانیا با همتایان اروپایی خود در آستانه نشست ۲۶-۲۴ اوت نشست گروه هفت در فرانسه دیدار می‌کند. به گفته یک منبع مطلع در دفتر نخست‌وزیری بریتانیا، جانسون می‌گوید که بریتانیا ۳۱ اکتبر، با یا بدون توافق، از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و پارلمان بریتانیا نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد. در حالی که بوریس جانسون مرتبا به ترک اتحادیه اروپا بدون توافق در ۳۱ اکتبر وعده می‌دهد، مگر اینکه این نهاد با مذاکره دوباره بر سر شرایط برگزیت موافقت کند، بریتانیا در داخل هم به سمت بحران قانون اساسی حرکت می‌کند. پس از بیش از سه سال از سایه افکندن برگزیت بر امور اتحادیه اروپا، این نهاد بارها از توافق خروج که شامل سیاست تضمین مرزی ایرلند می‌شود امتناع کرده است. درماه نوامبر اما ترزا می، نخست‌وزیر سابق بریتانیا بر سر این مساله با اتحادیه اروپا به توافق رسید. این در شرایطی است که نخست‌وزیر فعلی بریتانیا از سوی طیف گسترده‌ای از سیاستمداران برای جلوگیری از خروج بی‌نظم تحت فشار است و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر متعهد شده است تا دولت جانسون را در اوایل سپتامبر با رای عدم اعتماد روبه‌رو کند و برگزیت را به تاخیر بیندازد. با این حال مشخص نیست که قانون‌گذاران وحدت یا قدرت استفاده از پارلمان برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق در ۳۱ اکتبر را دارند یا خیر.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مدل آموزشی قدیم نتایج جدیدی ندارد

از خصایص بارز نظام آموزشی ایران جانشین شدن نمره به جای تعلیم و تربیت است.

مصون‌شدن صندوق بازنشستگی نفت از بازرسی

صندوق بازنشستگی صنعت نفت از آن صندوق‌هایی است که حرف‌و‌حدیث درباره نحوه عملکرد آن و بروز تخلف در زیرمجموعه‌هایش زیاد منتشر می‌شود. براساس متن شکواییه تحویل‌داده‌شده به دیوان عدالت اداری به نظر می‌رسد شاکی نگران است که سرنوشت صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مشابه صندوق فرهنگیان شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر