هدیه شهروندان آلمانی به ترامپ فرستاده شد: تکه‌ای 2.7 تنی از دیوار برلین

شناسه خبر: 197487 سرویس: گوناگون شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸, ۳۳ : ۱۴ : ۰۰
هدیه شهروندان آلمانی به ترامپ فرستاده شد: تکه‌ای 2.7 تنی از دیوار برلین
روی این تکه بزرگ از دیوار برلین نامه ای کنایه آمیز خطاب به ترامپ نوشته شده است.
۵۵آنلاین :

شهروندان برلین در حرکتی نمادین تکه‌ای 2.7 تنی از دیوار برلین را در سی‌اُمین سالگرد فروریختن این دیوار به کاخ سفید ارسال کرده‌اند.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت" کوارتز"، در سی‌اُمین سالگرد سقوط دیوار برلین یک گروه مدنی تحت عنوان " جامعه باز" در برلین، دیواری 2.7 تنی را به کاخ سفید ارسال کرده و قرار است روز شنبه (امروز)  تحویل دفتر رییس جمهوری آمریکا شود.

این اقدام نمادین فعالان مدنی آلمانی در قالب ابتکاری علیه سیاست‌های ضدمهاجرتی و دیوارسازی ترامپ در مرز با مکزیک انجام می‌شود.

وب سایت گروه آلمانی ارسال کننده دیوار به ترامپ به حامیان خود این امکان را داده تا نامه ارسالی به ترامپ روی این دیوار را به صورت آنلاین امضا کنند.

این دیوار به واشنگتن دی‌سی رسیده است و قرار است روز شنبه و همزمان با سی امین سالگرد سقوط دیوار برلین (9 نوامبر 1989) تحویل کاخ سفید شود؛ اما هنوز معلوم نیست که آیا کاخ سفید این تکه از دیوار برلین را قبول خواهد کرد یا نه!

روی این دیوار نامه‌ای خطاب به ترامپ نگاشته شده که در کنار تشکر از نقش و حمایت تاریخی ایالات متحده از شهروندان آلمانی برای فروریختن دیوار برلین، سیاست‌های ضد مهاجرتی و دیوارسازی ترامپ (در مرز با مکزیک) را نیز به صورتی کنایه آمیز به چالش می‌گیرد.

در بخشی از نامه روی دیوار به کنایه آمده است:"امروز دنیا سی اُمین سالگرد سقوط دیوار برلین را جشن می‌گیرد. آلمان دوباره متحد است و در برلین تنها چند قطعه پراکنده (از بقایای این دیوار) به ما یادآوری می‌کنند که هیچ دیواری برای همیشه دوام نمی‌آورد...

 برای دهه‌ها ایالات متحده نقش مهمی در فروریختن این دیوار داشت. روسای ایالات متحده از "جان اف کندی" گرفته تا "رونالد ریگان" ، علیه آن جنگیدند. ما می‌خواهیم یکی از آخرین قطعات دیوار فروریخته برلین را برای گرامیداشت فداکاری ایالات متحده در ساختن جهانی بدون دیوار، به شما هدیه کنیم."

ارسال کنندگان آلمانی این دیوار گفته‌اند انتظار دارند کاخ سفید پس از تحویل این هدیه آنها، این تکه از دیوار برلین را در مکانی از کاخ سفید قرار دهند تا مراجعه کنندگان بتوانند آن را ببینند و متن روی آن را خطاب به ترامپ بخوانند.

تکه 2.7 تنی از دیوار برلین؛ هدیه شهروندان برلین به ترامپ

 

 

 


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر