هتل مزاحمِ ارگ کریمخان آتش گرفت

شناسه خبر: 183950 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، اجتماعی ، گوناگون شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۴۰ : ۲۱ : ۰۰
هتل مزاحمِ ارگ کریمخان آتش گرفت
هتل «آسمان» که پرونده آن به عنوان مزاحم حریم منظری ارگ «کریمخان زند» در شیراز همچنان باز است، آتش گرفت.
۵۵آنلاین :

حسن سیادتان، رئیس جامعه هتلدران استان فارس  با استناد به اظهارات مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری شیراز، این خبر را تائید کرد و گفت: آتش‌سوزی پیش از ظهر امروز (شنبه ۱۲ مردادماه) از طبقه منفی دو این هتل درحال ساخت، آغاز شد و دود آن به طبقات بالاتر سرایت کرد که با حضور سریع نیروهای آتش‌نشانی آتش درحال مهار است.

وی افزود: در ساختمان هتل حدود ۳۰ کارگر مشغول به کار بودند که نیروهای آتش‌نشانی آن‌ها را نجات دادند و خوشبختانه به شخصی آسیب وارد نشده است.

سیادتان گفت: هنوز علت حادثه معلوم نشده اما در محل آتش‌سوزی، ضایعات و تشک‌های ابری دپو شده بود. قرار است مدیرعامل آتش‌نشانی شیراز بعد از بررسی عامل آتش‌سوزی را اعلام کند.
هتل آسمان که پرونده قضایی آن از سال ۱۳۹۴ به اتهام تخلف در ارتفاع و تعداد طبقات اضافی باز شده است، حریم منظری ارگ کریمخان زند در شیراز را مخدوش کرده است. سازمان میراث فرهنگی معتقد است که مزاحمت منظری این هتل، از ثبت این ارگ تاریخی در فهرست آثار جهانی یونسکو مانع شده است.

سیادتان در این‌باره گفت: هتل درحال ساخت است اما باید تکلیف آن زودتر روشن شود. این پرونده شاکیان زیادی دارد از سرمایه‌گذار گرفته تا شهرداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری. هتل حریم منظری ارگ کریمخان را مخدوش کرده و ثبت آن در فهرست جهانی یونکسو را به تعویق انداخته است. باید طبقات مزاحم آن تخریب شود که تعداد آن به رأی دادگاه موکول شده است.


منبع : اسکان نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر