نیویورک‌تایمز: با ریاست‌جمهوری ترامپ، جهان به سوی هرج‌ و مرج در حرکت است

شناسه خبر: 185827 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۷ : ۰۰
نیویورک‌تایمز: با ریاست‌جمهوری ترامپ، جهان به سوی هرج‌ و مرج در حرکت است
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به نقش دولت آمریکا در برهم زدن نظم جهانی اشاره کرد و نوشت که ورود ترامپ به بحران‌‌های جهانی اوضاع را بدتر کرده است.
۵۵آنلاین :

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» در گزارشی به نقش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ایجاد هرج و مرج در جهان اشاره کرد و نوشت، در جهانی که به سمت هرج و مرج در حرکت است، شاهد سیاست‌ خارجی غیرقابل پیش‌بینی، غیراخلاقی و ناشایست ترامپ هستیم.

طبق این گزارش، ترامپ به طور سیستماتیک، در حال تضعیف ائتلاف‌ها و ضربه زدن  به ساختار دیپلماتیک و امنیت ملی آمریکا است.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد که ترامپ در کارنامه دو نیم ساله ریاست‌جمهوری خود، با نظم جهانی همچون بازی «جنگا» برخورد کرده است و به صورت پشت سر هم تکه‌هایی از این نظم جهانی را بیرون کشیده است و آن را برهم زده است و گرچه برای مدتی این نظم تا حدی حفظ شد اما در حال حاضر ساختار کلی جهان متزلزل شده است.

طبق این گزارش، در بسیاری از موضوعات بین‌المللی، ورود ترامپ به برخی موضوعات و چالش‌ها، به بدتر شدن اوضاع ختم می‌شود.

«سوزان تورنتون» دستیار موقت وزیر امور خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوسیه در خصوص نقش مخرب دولت ترامپ در امور بین‌المللی می‌گوید: «تقریباً هر آنچه که آنها انجام می‌دهند، اقدامی اشتباه است».

این گزارش سپس به عنوان نمونه به نقش ترامپ در بحران کشمیر بین پاکستان و هند اشاره کرد و نوشت، در ماه ژوئیه، ترامپ در حین دیدار «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان از کاخ سفید، پیشنهاد میانجیگری میان پاکستان و هند را مطرح کرد و حتی تصریح کرد که «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند درخواست چنین چیزی را مطرح کرده است.

این گزارش ادامه داد، دولت مودی خیلی سریع ادعای واشنگتن را رد کرد و در واقع اظهارات ترامپ، زنگ هشداری برای هند به وجود آورد زیرا هند مدت‌ها است که مخالف مداخله کشورهای خارجی در امور کشمیر است و دو هفته بعد از اظهارات ترامپ، هند نظامیان خود را به منطقه کشمیر و در مرز پاکستان اعزام کرد.

نیویورک‌تایمز سپس در این خصوص توضیح داد، گرچه مردم آمریکا به دروغ‌های ترامپ عادت دارند و بیشتر اوقات آن را نادیده می‌گیرند اما مردم کشورهای دیگر چنین نیستند.

این گزارش سپس در بخش پایانی با اشاره به اقدامات دولت ترامپ در زمینه سیاست‌ خارجی نوشت، در حال حاضر در امور خارجی همچون اقتصاد، پیام‌های ناکارآمدی دولت آمریکا نمایان و در مرکز توجه جامعه بین‌الملل قرار گرفته است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر