نیمی از آمریکایی‌ها خواهان استعفای ترامپ بابت رسوایی‌های اخلاقی هستند

شناسه خبر: 120695 سرویس: سیاست چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶, ۵۹ : ۰۹ : ۰۰
نیمی از آمریکایی‌ها خواهان استعفای ترامپ بابت رسوایی‌های اخلاقی هستند
براساس یک نظرسنجی نیمی از آمریکایی‌ها معتقدند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور باید به سبب سوءرفتار جنسی از سمتش استعفا کند.
۵۵آنلاین :

براساس یک نظرسنجی نیمی از آمریکایی‌ها معتقدند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور باید به سبب سوءرفتار جنسی از سمتش استعفا کند.

 این نظرسنجی که از سوی شرکت کویینی پیاک در بازه زمانی ۱۳ – ۱۸ دسامبر انجام شده نشان داده که ۵۹ درصد زنان و ۴۱ درصد مردان آمریکایی معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا می‌بایست به سبب اتهامات وارد شده به او از بابت سوءرفتار اخلاقی و جنسی از سمتش استعفا دهد.

این در حالی است که ۸۵ درصد دموکرات‌ها خواهان استعفای ترامپ شده‌اند و تنها هفت درصد جمهوری‌خواهان چنین چیزی را خواستند.

این در حالی است که ترامپ با اتهامات مربوط به سوءرفتار جنسی از سوی بیش از ۱۲ زن روبرو شده و برخی از این زنان زمانی که او در سال ۲۰۱۶ هنوز کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بود، این اتهامات را به او وارد کردند.

این در حالی است که موضع رسمی کاخ سفید این بوده که زنانی که ترامپ را متهم کرده‌اند، دروغ می‌گویند.

در تاریخ ۱۱ دسامبر سه تن از این اتهام زنندگان یک کنفرانس خبری برگزار کردند و از کنگره آمریکا خواستند درباره این اتهامات علیه ترامپ تحقیقات انجام دهند. همچنین این زنان مدعی هستند که ترامپ بدون رضایت‌شان آنها را لمس کرده و بوسیده است.

یکی از این زنان نیز گفت: ترامپ یکبار بدون اجازه در جریان یک مراسم دختر شایسته آمریکا بدون اجازه وارد اتاق تعویض لباس شده بود.

چند روز پیش چند سناتور آمریکایی نیز از جمله سناتور" کریستن گیلیبرند"، "برنی سندرز" و "کوری بوکر" نیز خواهان استعفای ترامپ شدند.

همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که رای دهندگان با نسبتی برابر نحوه مدیریت مساله آزارهای جنسی در عرصه سیاست از سوی دموکرات‌ها را تایید کرده یا با آن مخالفت کرده‌اند و در این راستا ۴۴ درصد با آن موافق بوده و ۴۴ درصد نیز با آن مخالفت کردند.

در هفته‌های اخیر اتهامات مربوط به رسوایی اخلاقی و سوءرفتار جنسی منجر به استعفای بازنشستگی چندین سیاستمدار آمریکایی از جمله سناتور ال فرانکن و سه نماینده مجلس نمایندگان آمریکا یعنی جان کانیرز، ترنت فراکنز و بلیک فارنتهولد شده است.

این نظرسنجی با پرسش از ۱۲۳۰ رای دهنده بزرگسال آمریکایی و با حاشیه خطای ۳.۳ درصد اجرا شده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر