نیروهای ائتلاف سعودی هدف آتش سنگین یمنی ها قرار گرفتند

شناسه خبر: 181875 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸, ۱۴ : ۰۷ : ۰۰
نیروهای ائتلاف سعودی هدف آتش سنگین یمنی ها قرار گرفتند
یگان موشکی و توپخانه ارتش یمن شنبه شب مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در شمال استان حجه در مرز با عربستان سعودی هدف آتش سنگین قرار داد.
۵۵آنلاین :

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای یمنی مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در شرق و غرب حیران و صحرای میدی بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، شماری زیادی از نیروهای ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شدند.

در همین حال یگان موشکی ارتش یمن شنبه شب مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در گذرگاه وازعیه استان تعز با دو فروند موشک «زلزال ۱» هدف قرار دادند.

نیروهای یمنی همچنین در محور عملیاتی جیزان در جنوب عربستان نیز طی عملیاتی موفق شدند یکی از مقرهای نظامیان سعودی را به کنترل خود درآورند. در این عملیات شماری از نیروهای سعودی کشته شدند.

از سوی دیگر نیز نیروهای ائتلاف سعودی با هدف قرار دادن مناطق مسکونی در شهرستان صاله استان تعز با گلوله های خمپاره دو زن را کشتند و دو غیر نظامی دیگر را نیز زخمی کردند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران چگونه در مقابل آمریکا خواهد جنگید؟

در دوره بعد از پایان جنگ سرد احتمالا هیچ کشوری به اندازه ایران تلاش نکرده است که هژمونی آمریکا را به چالش بکشد. تهران در طول چند دهه گذشته از تمام فرصت‌های خود برای ضربه زدن به منافع آمریکا در خاورمیانه، آسیای مرکزی و آمریکای لاتین بهره برداری کرده است.

سیاست غیردلاری برای کنترل دلار

محدودیت تراکنش‌های بانکی ترمز بازار ارز را کشید

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر