نتیجه‌ای یافت نشد.

نگرانی جدی ما افزایش جمعیت ملخ‌هاست

شناسه خبر: 173034 سرویس: اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۳ : ۱۸ : ۰۰
نگرانی جدی ما افزایش جمعیت ملخ‌هاست
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه 60 کشور دنیا درگیر هجوم ملخ ها هستند، اظهار داشت: نگرانی جدی ما تا 7 روز آینده افزایش جمعیت ملخ‌ها با تغذیه و یا مهاجرت است.
۵۵آنلاین :

محمد تقی منوچهری روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر گفت: ملخ‌های صحرایی طی یک هفته آینده بالغ می شوند، و پس از تغذیه، جفتگیری و تخم ریزی انجام می دهند. 

وی اضافه کرد: احتمال دیگر این است که ملخ ها تغذیه خود را در استان بوشهر انجام داده و جفتگیری و تخم ریزی را در استان دیگری انجام دهند که این هم آسیب بزرگی به شمار می رود و مطلوب ما نیست. 

رییس جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: تاکنون و طی دو موج مبارزه ای 25 هزار هکتار از مزارع و مراتع منابع طبیعی استان بوشهر تحت پوشش سم پاشی قرار گرفته‌اند.

منوچهری تصریح کرد: هم اکنون ۳۶ اکیپ ردیاب و ۳۰ اکیپ مبارزه فعال است و همچنین 100 دستگاه از انواع دستگاه های سمپاشی در عملیات مبارزه با ملخ های صحرایی درگیر هستند.

وی اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و مرتعی تحت تاثیر این آفت قرار گرفته اند که مناطق مختلفی در شهرستان دشتستان، دشتی و تنگستان و روستاهای وسیعی از گناوه و همچنین شهرستان بوشهر را شامل می شود. 

پیش بینی سطح مبارزه با ملخ های بالغ و پوره ها 40 هزار هکتار است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تا امروز ۱۱ هزار لیتر سم برای کنترل ملخ های صحرایی تهیه شده است، گفت: با توجه به تشکیل شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان بوشهر و همکاری بسیار خوب دستگاه‌های اجرایی، به ویژه فرمانداران امیدواریم که روند مبارزه به شکل مطلوبی پیش برود. 

محمد تقی منوچهری خاطرنشان کرد: پیش بینی سطح مبارزه با ملخ های بالغ و پوره ها 40 هزار هکتار است که برای این مبارزه نیاز به حداقل ۳۰ هزار لیتر سم وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سطح وسیعی از نخیلات در شهرستان های دشتستان و تنگستان در معرض آسیب هستند تمرکز ما این است که ملخ ها وارد این مناطق نشوند و همچنین به استان‌های همجوار ورود پیدا نکنند. 

کمبود شدید اعتبارات برای مبارزه با ملخ‌ها

رییس جهاد کشاورزی بوشهر با اشاره به پیش‌بینی حضور سه تا پنج ساله ملخ ها در کشور، بیان کرد: بحران ایجاد شده توسط ملخ ها هنوز مورد پذیرش عموم نیست.

منوچهری یادآور شد: مشکل اساسی ما در مناطق صعب العبور خصوصا در شهرستان های دیلم و دشتستان و قسمتی از گناوه است که امکان مبارزه هوایی وجود ندارد و مبارزه زمینی نیز بسیار مشکل است. طی توافق با یک شرکت دانش بنیان هم‌استانی قرار شده که این مناطق را با پهپاد سمپاشی کنیم.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با ملخ‌ها کمبود شدید اعتبارات داریم، ادامه داد: عمده هزینه ما بابت خرید سم، اجاره تراکتور و سمپاش، خودروهای مناسب عملیاتی، دستمزد کارگران و سایر هزینه‌ها می باشد. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تاکید کرد: مجموع هزینه پیش بینی شده برای مبارزه با ملخ های صحرایی در بوشهر حدود ۳ میلیارد تومان است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
ررررذ ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۱۴:۰۱
نه سم میخواد نه چیزی باید از مرغداری ها مرغ اجاره کنید بریزید تومکان های مورد هجوم ملخ اگه ده هزار تا مرغ بیارید و هر مرغی در روز صد تا ملخ بخوره نسل هر چی ملخ برچیده میشه الحمدلله از نظر جمعیت مرغ در کشور کمبودی نداریم
1 2 پاسخ دادن به این نظر
علی ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۱۸:۰۰
نگران نباش بی ۵۲ هم ملخ و هم تویه جیره خوار رو ترتیب میده
1 2 پاسخ دادن به این نظر
ناشناس ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۱۹:۲۱
این لشکر خداست بیایید دین را فقط برای دیگران تفسیر نکنیم و تا دیر نشده بیدار شویم
1 1 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر