نماینده کنگره آمریکا: بنابر متمم25 قانون اساسی، ترامپ را می توان کنار گذاشت

شناسه خبر: 106661 سرویس: جهان شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶, ۱۲ : ۱۷ : ۰۰
نماینده کنگره آمریکا: بنابر متمم25 قانون اساسی، ترامپ را می توان کنار گذاشت
'شیلا جکسون لی' (Sheila Jackson Lee) نماینده دمکرات کنگره آمریکا از ایالت تگزاس با اشاره رفتارهای نابهنجار سیاسی دونالد ترامپ گفت: متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا به کنگره این اجازه را می دهد تا رئیس جمهوری بی کفایت را کنار گذارد.
۵۵آنلاین :

تارنمای خبری 'واشنگتن اگزماینر' با انتشار این خبر نوشت: شیلا جکسون با اشاره به متمم بیست و پنجم مندرج در قانون اساسی آمریکا از کنگره خواست تا از آن بعنوان ابزاری برای خلاصی رئیس جمهوری ترامپ استفاده شود.
بنابراین گزارش وی روز جمعه (روز گذشته ) درتوضیح این مطلب گفت: متمم بیست و پنجم قانون اساسی زمانی به کار گرفته می شود که احساس شود شخص رئیس جمهوری در انجام وظایف خود ناتوان و بی کفایت است.
واشنگتن اگزماینر نوشت: این نماینده دمکرات به عدم تصدیق مداخله روسیه درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط شخص رئیس جمهوری اشاره کرد و وی را دراین زمینه به شدت مورد انتقاد قرارداد.
این تارنمای خبری آمریکایی در ادامه درباره اشکالی که درمورد این متمم قانون اساسی وجود دارد، نوشت: بخش چهارم از این متمم قانون اساسی به معاون رئیس جمهوری و مقامات عالی دولت این اجازه را می دهد که به کنگره اعلام کنند که رئیس جمهوری درایفای وظایف خود ناتوان است و این بخش یکی از بحث برانگیزترین قسمت های این متمم بوده که ممکن است در منازعات سیاسی از آن بعنوان ابزاری برای کنار گذاردن رئیس جمهوری از قدرت به کار گرفته شود.
واشنگتن اگزماینر نوشت: اما شیلا جکسون همچنان تاکید می ورزد که دونالد ترامپ 'همخوان ' با کاخ سفید نیست.
این نماینده دمکرات ایالت تگزاس دراین باره گفت: وی (دونالد ترامپ) ناسازگار در مقام ریاست جمهوری و در رهبری این کشور است و نیاز است که وی از این سمت استعفا دهد.
به گزارش ایرنا، درهمین حال 'آدام شیف'، نمایندهٔ حوزه انتخابیه کالیفرنیا از حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا نیز با انتقاد از شخصیت و رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، گفت: او ( ترامپ) شایستگی رئیس جمهوری آمریکا را ندارد.
این نماینده دمکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا در گفت و گو با شبکه خبری «ام.اس.ان.بی.سی» از ورود کنگره آمریکا به پرونده تبانی احتمالی نزدیکان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با عوامل دولتی روسیه در جریان رقابت های انتخاباتی خبر داد.
هم اکنون تحقیقاتی درباره حلقه اطرافیان دونالد ترامپ با روسیه در جریان کارزار انتخاباتی و پس از پیروزی درانتخابات هشتم ماه نوامبر 2016 درجریان است که تاکنون این اتهامات منجر به استعفای ژنرال بازنشسته 'مایکل فلین' مشاور ارشد امنیتی دونالد ترامپ، برکناری ناگهانی 'جیمز کومی' از ریاست 'اف.بی.آی' توسط شخص رئیس جمهوری و کشانده شدن پای 'جف سشنز' دادستان کل آمریکا به جلسه شهادت کمیته تحقیقاتی کنگره انجامیده است.
درهمین حال رسانه ها و نهادهای امنیتی آمریکایی 'جرد کوشنر' داماد دونالد ترامپ را متهم به ایجاد ارتباط پنهانی با طرف روس ها کرده اند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: اردوغان زمانی نفت می‌دزدید و حالا زمین می‌دزدد

ویدئو: انتخابات کانادا؛ جاستین ترودو دولت اقلیت تشکیل می‌دهد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر