نتیجه‌ای یافت نشد.

نماینده اصولگرا:خبر اختلاس در پتروشیمی دروغ بزرگ بود!

شناسه خبر: 169125 سرویس: سیاست ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸, ۴۶ : ۲۰ : ۰۰
نماینده اصولگرا:خبر اختلاس در پتروشیمی دروغ بزرگ بود!
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه خبر اختلاس در پتروشیمی دروغ بزرگ بود، گفت: با این وضعیت دیگر بخش خصوصی حاضر به حضور در عرصه مقابله با تحریم ها نمی شود.
۵۵آنلاین :

محمدجواد جمالی نوبندگانی پیرامون برگزاری دادگاه متهمان پتروشیمی و اثرات شایعه سازی ها در رابطه با این دادگاه گفت: متاسفانه فکر می کنم دست هایی در کار است تا به اعتماد عمومی جامعه آسیب وارد کند.

وی افزود: ما می دانیم در زمان تحریم ها بالاخره مشکلاتی ایجاد می شود، اما وقتی می آیند دروغ بزرگی را در جامعه مطرح کرده و به دروغ می گویند ۶ میلیارد یورو اختلاس شده است، باید مطمئن بود که عده ای می خواهند افکار عمومی جامعه را مشوش کرده و اعتماد عمومی را خدشه دار کنندو منافع حزبی و جناحی خود را دنبال کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: پس از آنکه دروغ بزرگ ترین اختلاس تاریخ در برخی رسانه ها منتشر شد، دیدیم که دادستان این شایعه را تکذیب کرد، اما خبرسازی ها و شایعه پردازی ها، اثر خود را در جامعه گذاشته و ذهن مردم را مشوش کرده بود  و گروهی جریان ساز ، با تکرار ادعاها و شایعات غلط خود همچنان به دنبال جوسازی رسانه ای بوده و مدام بر دنبال کردن منافع خود اصرار می ورزند.

جمالی نوبندگانی گفت: این در حالی است که اساسا اختلاس ۶ میلیارد یورویی با عقل و منطق سازگاری ندارد؛ مگر چقدر محصولات پتروشیمی طی دو سال فروخته شده است که تنها یک شرکت ۶ میلیارد یورو از این رقم را اختلاس کرده باشد؟

وی با اشاره به اثرات شایعه سازی ها در جامعه به ویژه در دورانی که مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبه رو هستند، گفت: متاسفانه شرایط جامعه به نحوی است که هر چقدر دادستان تلاش کند تا شایعات را خنثی و ذهن مردم را آگاه سازد، دیگر اثرات چندانی در جامعه و ذهن مردم ندارد و گلایه ما این است که اساسا چرا اتفاقی افتاد که عده ای به خود اجازه دادند، چنین دروغ بزرگی را در جامعه مطرح و مردم را نگران کنند؛ پس از آن شاهد تکذیب مکرر این ادعاهای دروغین بودیم، ولی جو رسانه ای جریان های خاص همچنان اجازه شفاف سازی در جامعه را نمی دهد.

 

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه به محتوای پرونده دادگاه پتروشیمی اشاره کرد و اظهار داشت: عمده اتهامی که در این پرونده مطرح شده، این است که ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی با تاخیر وارد کشور شده و یا در محاسبه ریالی آن اشکالاتی وجود داشته است؛ این اتهام نیز هنوز ثابت نشده و در مرحله رسیدگی است؛ بنابراین هرگز در پرونده چنین موضوعی مطرح نشده که عده ای ۶ میلیارد یورو اختلاس کرده باشند و رسیدگی به این موضوع با این ابعاد قطعا نیازمند یک کار کارشناسی و تخصصی در این حوزه است.

جمالی نوبندگانی افزود: در این پرونده هیچ پولی از فروش محصولات پتروشیمی از کشور و یا حساب های رسمی و دولتی خارج نشده و اصل کلیه پول به حساب های مشخص مربوطه واریز شده است؛ حال تعجب می کنم که چگونه این دروغ بزرگ را عده ای در جامعه مطرح کرده و هدف آنها چه بوده است؟ آنها با بیان این شایعه بزرگ به دنبال کسب چه منافع سیاسی بوده اند؟

وی در ادامه تصریح کرد: انتظار داریم رسانه ها پیش از انتشار اخبار و گزارش های خود، بدانند که چگونه یک خط خبر با افکار عمومی مردم بازی می کند و ذهن مردم را مکدر می سازد؛ رسانه ها باید اجازه دهند تا مطالب تخصصی مطرح شود و در این صورت هم مسائل شفاف می شود و هم واقعیت مشخص می گردد؛ نباید بدون کار کارشناسی تخصصی ، جامعه دچار برداشت اشتباه شده و بخش خصوصی از فعالیت در کشور مایوس گردد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این پرسش که با توجه اعمال تحریم های جدید آمریکا و ضرورت حضور بخش خصوصی برای مقابله با این تحریم ها، آیا بخش خصوصی با شایعه سازی ها  و اینگونه رفتار با بخش خصوصی ، حاضر به ورود به این عرصه می شود؟"، گفت: این شایعات و دروغ پردازی ها به طور قطع عوارضی دارد؛ وقتی چنین جو سنگینی در جامعه راه اندازی می شود، نوع همکاری بخش خصوصی برای مقابله با تحریم ها به شدت سخت می شود.

وی افزود: البته تاکید ما این است که همکاری ها در جهت مقابله با تحریم ها باید شفاف باشد و سیستم های نظارتی نیز به وظائف خود عمل کنند؛ به طور قطع هیچ کس نمی گوید که با تخلف برخورد نشود، اما اینکه ناگهان بگوییم ۶ میلیارد یورو اختلاس شده و این دروغ بزرگ را قبل از محکومیت به افرادی نسبت دهیم، پذیرفتنی نیست.


منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

جوابیه ای به وزیر اقتصادی که علم اقتصاد کلاسیک را قبول ندارد

اخیرا وزیر اقتصاد گفته‌اند در وضعیت کنونی اقتصاد ایران با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های نقل‌و‌انتقال بانکی، «باید بپذیریم که نمی‌توان از ادبیات اقتصاد کلاسیک استفاده کرد.»

تنافضات رفتاری آمریکا در عرصه انرژی جهان: فروشنده نفت داعش به تحریم نفت ایران می‌پردازد

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه (دوم اردیبهشت‌ماه) اعلام کرد معافیت‌ها از تحریم‌های نفت را برای خریداران نفتی ایران تمدید نخواهد کرد. واشنگتن گفته هدف از این اقدام به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن با لغو این معافیت‌ها قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر رسانده و این کشور را از درآمد اصلی خود محروم کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

ویدیو: شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر