نتیجه‌ای یافت نشد.

نفت آمریکا جای رقیب ایرانی خود را در هند پر کرد؟

شناسه خبر: 178348 سرویس: توسعه ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸, ۰۳ : ۱۰ : ۰۰
نفت آمریکا جای رقیب ایرانی خود را در هند پر کرد؟
هند در فاصله نوامبر سال گذشته تا ماه مه امسال که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، میزان واردات نفت این کشور از ایران را محدود کرد، خرید نفت از آمریکا را بیش از چهار برابر افزایش داد. آمار نفتکش‌هایی که توسط رویترز رصد شده، نشان می‌دهد رشد صادرات نفت آمریکا به هند به میزان قابل‌توجهی بالاتر از رشد واردات نفت هند از کشورهای خاورمیانه بوده است.
۵۵آنلاین :


در فاصله نوامبر سال ۲۰۱۸ تا مه سال ۲۰۱۹ که آمریکا صادرات نفت ایران را هدف تحریم قرار داد و یک معافیت ۶ ماهه برای خریداران بزرگ نفت ایران از جمله هند صادر کرد و در پایان این معافیت‌ها در ماه مه، پالایشگاه‌های هند حدود ۱۸۴ هزار بشکه در روز نفت خام آمریکا را خریدند، در حالی که در مدت مشابه سال پیش تنها ۴۰ هزار بشکه در روز نفت آمریکا را خریداری کرده بودند.در فاصله آغاز تحریم‌های آمریکا تا پایان معافیت‌های این کشور به خریداران نفت ایران، خرید نفت ایران از سوی هند به ۲۷۵ هزار بشکه در روز رسید که ۴۸ درصد کاهش سالانه داشت. بین نوامبر تا مه، خرید نفت هند از عربستان سعودی ۱۱ درصد رشد کرد و به ۸۰۴ هزار بشکه در روز رسید و میزان وارداتش از امارات‌متحده عربی با ۳۷ درصد افزایش، به ۳۶۰ هزار بشکه در روز رسید اما وارداتش از عراق ۳/ ۳ درصد کاهش یافت و به ۰۱/ ۱ میلیون بشکه در روز رسید.اگرچه حجم خرید نفت هند از آمریکا در مقایسه با منابع سنتی خاورمیانه اندک است اما رشد واردات نفت آمریکا، مانع رشد واردات از خاورمیانه شد به‌خصوص که قیمت فروش رسمی شرکت آرامکوی سعودی و سایر تولیدکنندگان نفت خاورمیانه بالاتر بود و باعث شد خرید نفت از آمریکا برای هند اقتصادی جلوه کند.آمریکا از شکاف خالی که با وضع تحریم‌ها و محدود شدن صادرات ایران پیش آمد استفاده کرد و مشتاق است فروش نفت به هند را افزایش دهد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر