نتیجه‌ای یافت نشد.

نطق تند اسد علیه اخوان‌المسلمین

شناسه خبر: 174167 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۰ : ۰۰
نطق تند اسد علیه اخوان‌المسلمین
رئیس‌جمهوری سوریه در مراسمی «مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» را افتتاح کرد.
۵۵آنلاین :

بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مراسمی و در جمع علمای دمشق «مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» را افتتاح کرد که وابسته به وزارت اوقاف است. وی در جمع علمای دمشق عنوان کرد: تمامی ملت سوریه از طریق پایداری‌شان با افراط‌گرایی مبارزه می‌کنند و ارتش با تروریسم بیرون آمده از دل افراط‌گرایی مقابله می‌کند و علما نیز با این افراط‌گرایی به‌عنوان تولید‌کننده تروریسم به مقابله می‌پردازند.
رئیس‌جمهوری سوریه افزود: افراط‌گرایی یک محصول دینی نبوده بلکه محصولی اجتماعی است و انواع مختلفی از جمله سیاسی، قومی و عقیدتی و همچنین اجتماعی دارد و افراط‌گرایی دینی نیز یکی از انواع افراط‌گرایی است که پس از رویدادهای ماه سپتامبر وارد زندگی ما شد و وهابیت نیز در تقویت این نوع افراط‌گرایی سهیم بوده است. وی گفت: اخلاق ضروری است، همان‌طور که دین یک ضرورت است بنابراین لازم است که با کار اجتماعی در کنار فعالیت دینی اخلاق را در جامعه تقویت کنیم. این مقام سوری افزود: افتتاح این مرکز و آغاز فعالیت‌های آن در این ماه پرفضیلت بیانگر این است که ماه رمضان ماه کار و تحقق دستاورد است، نه ماه تنبلی و کوتاهی و به تاخیر انداختن کارها. بشار اسد ادامه داد: از من توقع نداشته باشید که در جمع روحانیون بنشینم و با آنها درباره چگونگی مبارزه با تندروی و تروریسم سخن بگویم.  شما از سال‌ها قبل این کار را آغاز کرده‌اید و آحاد ملت سوریه با تروریسم و تندروی مبارزه می‌کنند. وی در ادامه اظهاراتش به‌شدت اخوان‌المسلمین را مورد انتقاد قرار داد و اعضای این جنبش را «شیاطین» خواند. بشار اسد در این‌باره گفت: اخوان‌المسلمین با وارد کردن مفهوم خشونت به دین از دیانت اسلامی اخلاق خارج شدند و تصویر آن را تحریف و خراب کردند.  همچنین روابط بدیهی میان تفکر اخوان‌المسلمین و تفکر عقب‌مانده وهابیت وجود دارد. وی در ادامه اظهار کرد: باید این سوال را برای ملت سوریه مطرح کرد که سوریه پس از ۹ سال جنگ در زمینه تروریسم و افراط‌گرایی در چه جایگاهی قرار دارد؟ من در پاسخ به این سوال می‌گویم که اوضاع جامعه سوریه نه‌تنها از زمان آغاز جنگ بهتر است، بلکه اوضاع امروز حتی از قبل از آغاز جنگ نیز بهتر است.  جنگ درس سخت و شوکه‌کننده‌ای به ما داد و باعث شد تا بار دیگر تمامی پارامترهایی که منجر به این جنگ شد را بررسی و ارزیابی کنیم. رئیس‌جمهوری سوریه افزود: درست است که جنگ یک جنگ خارجی بود اما عناصر آن داخلی بودند.  این بازنگری باعث بازنگری در دیدگاه‌مان به‌عنوان اقشار مختلف ملت سوریه شد تا بیش از پیش با یکدیگر در ارتباط باشیم و همدیگر را بیشتر و بیشتر بشناسیم.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر