نطق تند اسد علیه اخوان‌المسلمین

شناسه خبر: 174167 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۰ : ۰۰
نطق تند اسد علیه اخوان‌المسلمین
رئیس‌جمهوری سوریه در مراسمی «مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» را افتتاح کرد.
۵۵آنلاین :

بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مراسمی و در جمع علمای دمشق «مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» را افتتاح کرد که وابسته به وزارت اوقاف است. وی در جمع علمای دمشق عنوان کرد: تمامی ملت سوریه از طریق پایداری‌شان با افراط‌گرایی مبارزه می‌کنند و ارتش با تروریسم بیرون آمده از دل افراط‌گرایی مقابله می‌کند و علما نیز با این افراط‌گرایی به‌عنوان تولید‌کننده تروریسم به مقابله می‌پردازند.
رئیس‌جمهوری سوریه افزود: افراط‌گرایی یک محصول دینی نبوده بلکه محصولی اجتماعی است و انواع مختلفی از جمله سیاسی، قومی و عقیدتی و همچنین اجتماعی دارد و افراط‌گرایی دینی نیز یکی از انواع افراط‌گرایی است که پس از رویدادهای ماه سپتامبر وارد زندگی ما شد و وهابیت نیز در تقویت این نوع افراط‌گرایی سهیم بوده است. وی گفت: اخلاق ضروری است، همان‌طور که دین یک ضرورت است بنابراین لازم است که با کار اجتماعی در کنار فعالیت دینی اخلاق را در جامعه تقویت کنیم. این مقام سوری افزود: افتتاح این مرکز و آغاز فعالیت‌های آن در این ماه پرفضیلت بیانگر این است که ماه رمضان ماه کار و تحقق دستاورد است، نه ماه تنبلی و کوتاهی و به تاخیر انداختن کارها. بشار اسد ادامه داد: از من توقع نداشته باشید که در جمع روحانیون بنشینم و با آنها درباره چگونگی مبارزه با تندروی و تروریسم سخن بگویم.  شما از سال‌ها قبل این کار را آغاز کرده‌اید و آحاد ملت سوریه با تروریسم و تندروی مبارزه می‌کنند. وی در ادامه اظهاراتش به‌شدت اخوان‌المسلمین را مورد انتقاد قرار داد و اعضای این جنبش را «شیاطین» خواند. بشار اسد در این‌باره گفت: اخوان‌المسلمین با وارد کردن مفهوم خشونت به دین از دیانت اسلامی اخلاق خارج شدند و تصویر آن را تحریف و خراب کردند.  همچنین روابط بدیهی میان تفکر اخوان‌المسلمین و تفکر عقب‌مانده وهابیت وجود دارد. وی در ادامه اظهار کرد: باید این سوال را برای ملت سوریه مطرح کرد که سوریه پس از ۹ سال جنگ در زمینه تروریسم و افراط‌گرایی در چه جایگاهی قرار دارد؟ من در پاسخ به این سوال می‌گویم که اوضاع جامعه سوریه نه‌تنها از زمان آغاز جنگ بهتر است، بلکه اوضاع امروز حتی از قبل از آغاز جنگ نیز بهتر است.  جنگ درس سخت و شوکه‌کننده‌ای به ما داد و باعث شد تا بار دیگر تمامی پارامترهایی که منجر به این جنگ شد را بررسی و ارزیابی کنیم. رئیس‌جمهوری سوریه افزود: درست است که جنگ یک جنگ خارجی بود اما عناصر آن داخلی بودند.  این بازنگری باعث بازنگری در دیدگاه‌مان به‌عنوان اقشار مختلف ملت سوریه شد تا بیش از پیش با یکدیگر در ارتباط باشیم و همدیگر را بیشتر و بیشتر بشناسیم.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر