نشست چهارجانبه آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات در خصوص اوضاع اقتصادی یمن

شناسه خبر: 150771 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۸ : ۰۰
نشست چهارجانبه آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات در خصوص اوضاع اقتصادی یمن
کشورهای آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات برای آنچه «مقابله با بحران اقتصادی یمن» نامیدند و اعتراضات شدیدی را در جنوب این کشور موجب شده، نشست چهارجانبه برگزار کردند.
۵۵آنلاین :

در پی بحرانی شدن اوضاع اقتصادی در یمن و اعتراضات و درگیری‌های میان مردم و نیروهای اماراتی و سعودی به خصوص در شهرهای جنوبی که تحت کنترل عربستان و امارات است، چهار کشور آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات نشستی در ریاض برگزار کردند.

به گزارش شبکه اسکای نیوز، مسئولان بلند پایه و نمایندگانی از چهار کشور مزبور در این نشست در خصوص حل شرایط وخیم اقتصادی و انسانی در یمن گفت‌و‌گو و بر ضرورت افزایش حمایت‌ها از دولت منصورهادی تأکید کردند.

از مسائل مورد بحث در این نشست، راههای افزایش قدرت «ریال» یمن بود و کشورهای شرکت کننده در خصوص ارائه تسهیلات تجاری از سوی «مؤسسه مالی بین‌المللی» تحت نظارت بانک مرکزی یمن توافق کردند و کشورهای دیگر خواستند تا در حمایت‌های اقتصادی از یمن را افزایش دهند.

این کشورها همچنین توافق کردند که حمایت‌های لازم از دولت منصورهادی برای اجرای اصلاحات اقتصادی را بعمل آورند که پرداخت حقوق کارمندان یکی از بندهای اصلی این طرح است.

در طی ماههای گذشته تا کنون با افول شدید ارزش ریال یمن و تعطیلی بخش عمده‌ای از خدمات، مردم شهرهای جنوبی یمن دست به اعترضات وسیعی زده‌ و خواستار خروج نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی از یمن شده‌اند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر