نشر جلد سوم «عقاب‌های سرزمین ایران»

شناسه خبر: 187415 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸, ۵۲ : ۱۰ : ۰۰
نشر جلد سوم «عقاب‌های سرزمین ایران»
جلد سوم و پایانی مجموعه «عقاب‌های سرزمین ایران» با عنوان فرعی «نبردهای هوایی دفاع مقدس به روایتی دیگر» نوشته علی غفوری منتشر شد.
۵۵آنلاین :


مولف در این کتاب به وقایع سا‌ل‌های ۶۴ تا ۶۷ جنگ ایران و عراق از منظر نبردهای هوایی و نقش هواگردهای دو کشور در جنگ می‌پردازد. سال‌های ۶۴ تا ۶۷ ارتش عراق برای کاستن از فشار نیروهای زمینی ایران دست به حملات گسترده به شهرها و مراکز اقتصادی ایران زد. ده‌ها هزار پرواز علیه بنادر،کشتی‌ها، تاسیسات نفتی به‌ویژه خارک توسط خلبان‌های عراقی انجام شد که به‌دلیل حضور رهگیرهای نیروی هوایی و پدافندهای موشکی و توپخانه ارتش و سپاه ۹۰ درصد آنها خنثی شد. تمرکز این کتاب بر شرح این نبردها و جنگ و گریزهاست. جلد سوم «عقاب‌های سرزمین ایران» به همت مرکز مطالعات راهبردی نیروی هوایی ارتش و با قیمت ۷۲ هزار تومان منتشر شده است.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : اعتراض سیاسی عجیب در برزیل

ویدئو : اعتراض دوچرخه سواران آلمان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر