نخست وزیر اسبق سوئد با ظریف دیدار کرد

شناسه خبر: 186330 سرویس: گوناگون سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۵۹ : ۲۰ : ۰۰
نخست وزیر اسبق سوئد با ظریف دیدار کرد
«کارل بیلت» نخست وزیر اسبق سوئد و از شخصیت‌های تاثیرگذار در اروپا ساعتی پیش با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌ وگو کرد.
۵۵آنلاین :

محمدجواد ظریف که شب گذشته و در ادامه تور دیپلماتیک خود به هلسینکی سفر کرده است امروز سه شنبه و قبل از دیدار کارل بیلت با «مارگوت والستروم» با وزیر خارجه و با خانم «آن لینده» وزیر تجارت سوئد و مسئول کمیسیون مشترک دیدار و گفت و گو کرد.  
 موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه ای و  بین المللی از جمله برجام، ضرورت تسریع در اجرای سازوکار اینستکس، امنیت منطقه خلیج فارس، یمن و افغانستان از محورهای مطرح شده در گفت و گوهای ظریف با همتای سوئدی اش  بود.
وی امروز همچنین در ضیافت نهاری والستروم همتای سوئدی خود شرکت کرد.
ظریف امروز همچنین قرار است با اریک هونل رئیس شرکت بولک مالک کشتی انگلیسی توقیف شده در ایران دیدار کند و بعد از آن هم در جمع تعدادی از تجار سوئدی حاضر خواهد شد.
وزیر امور خارجه روز گذشته هم در فنلاند با مقامات این کشور دیدار و درباره روابط دوجانبه، مسائل بین المللی و برجام  رایزنی کرد.
ظریف قرار است فردا به نروژ سفر کند.
وی شب گذشته هم اعلام کرد که روز جمعه برای دیدار با "امانوئل مکرون" رئیس جمهوری و "ژان لودریان" وزیر خارجه فرانسه، به پاریس سفر می‌کند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر