نتیجه‌ای یافت نشد.

نتانیاهو: درباره "توافق بد هسته ای با ایران" با ترامپ گفتگو می کنم

شناسه خبر: 91259 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵, ۳۲ : ۰۹ : ۰۰
نتانیاهو: درباره "توافق بد هسته ای با ایران" با ترامپ گفتگو می کنم
نخست وزیر اسرائیل افزود: با برجام مخالفت کردم زیرا مانع از مالکیت ایران به سلاح هسته ای نمی شود بلکه راه را برای کسب سلاح هسته ای از سوی تهران هموار می کند.
۵۵آنلاین :

بنیامین نتانیاهو گفت که در دیدار با ترامپ درباره توافق هسته ای "بد" با ایران نیز گفتگو خواهد کرد.

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که از شهر قدس و از طریق تماس ماهواره ای برای همایشی درباره خاورمیانه در واشنگتن صحبت می کرد ادامه داد: اسرائیل متعهد به منع ایران از دست یابی به سلاح هسته ای است. این تغییر نمی کند و نخواهد کرد. 

وی افزود:‌ درباره آنچه که می توان در برابر این توافق هسته ای بد انجام داد با ترامپ گفتگو خواهم کرد.

به نوشته رویترز،‌ نخست وزیر اسرائیل افزود: با برجام مخالفت کردم زیرا مانع از مالکیت ایران به سلاح هسته ای نمی شود بلکه راه را برای کسب سلاح هسته ای از سوی تهران هموار می کند.

نتانیاهو ادامه داد: مشکل این نیست که ایران برجام را نقض خواهد کرد بلکه ایران توافق را حفظ خواهد کرد زیرا به آسانی می تواند در مدت حداق یک یا دو دهه وارد غنی سازی صنعتی اورانیوم شود چیزی که عنصر اساسی ساخت بمب اتمی است.

نتانیاهو یکی از مخالفان شدید توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 موسوم به برجام است و آن را توافق بد توصیف می کند.

دونالد ترامپ رئیس منتخب آمریکا که کار خود را رسما از اول بهمن آینده آغاز می کند در وعده های انتخاباتی اش موضوع لغو برجام را مطرح کرده بود اما هم اکنون به سخت بودن چنین اقدامی اعتراف کرده است. ترامپ برجام را توافق فاجعه بار توصیف کرده بود.

توافق هسته ای ایران و گروه کشورهای 1+5 (برجام) در کنار شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری در راس اختلافات نتانیاهو با دولت باراک اوباما رئیس ایالات متحده امریکاست.


نتانیاهو: موشک های ایران به آمریکا هم خواهد رسید

نخست وزیر اسراییل ادعا کرد ایران موشک های بالستیکی را توسعه می دهد که در نهایت به خاک آمریکا خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اینترنتی موسسه بروکینگز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در سخنرانی نشست سالیانه سابان با تکرار ادعاهای پوچ و بی اساس خود گفت، اسرائیل همچنان خود را متعهد می داند از رسیدن ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند.

حییم سابان، مجری برنامه گفت شما مخالفت خود با توافق با ایران را هرگز پنهان نکرده اید. رئیس جمهوری منتخب ترامپ نیز توافق هسته ای با ایران را بدترین توافق طول تاریخ آمریکا خوانده است. به نظر شما ایده آل ترین سیاست آمریکا در قبال ایران در زمان دولت ترامپ چه می تواند باشد؟

نتانیاهو گفت: نخست باید درباره سیاست من و سیاست اسرائیل بگویم. اسرائیل متعهد به جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی است. این امر تغییری نکرده است و تغییر نخواهد کرد. درباره رئیس جمهور منتخب ترامپ، باید بگویم من در انتظار صحبت با وی درباره آنچه که باید با این توافق بد انجام دهیم هستم. مساله نوع برخورد با این توافق چیزی است که وقتی ترامپ ریاست جمهوری خود را شروع کرد، با وی صحبت می کنم و اطمینان می دهم که وقتی مرا به نشست بعدی سابان دعوت کنید، برای این سوال شما نیز پاسخی خواهم داشت.

نخست وزیر رژیم صهونیستی گفت: این را خواهم گفت که بعد از امضای توافق، ایران قدرتی به مراتب تخاصمی تر شد. موشک های بالستیکی را توسعه می دهد که در نهایت به خاک آمریکا خواهد رسید. بسیار اهمیت دارد که روی این موضوع تاکید شود، ایرانیان موشک های بالستیک قاره پیما تولید می کنند. رژیم ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهد.

مجری گفت: وقتی شما می گویید که اسرائیل مصمم است هرگز اجازه ندهد ایران اتمی شود، آیا منظور شما اقدام نظامی را نیز در برمی گیرد؟

نتانیاهو پاسخ داد: منظور من این است که اسرائیل متعهد است و وقتی می گویم متعهدیم، متعهدیم.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر