نتیجه‌ای یافت نشد.

نتانیاهو: درباره "توافق بد هسته ای با ایران" با ترامپ گفتگو می کنم

شناسه خبر: 91259 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵, ۳۲ : ۰۹ : ۰۰
نتانیاهو: درباره "توافق بد هسته ای با ایران" با ترامپ گفتگو می کنم
نخست وزیر اسرائیل افزود: با برجام مخالفت کردم زیرا مانع از مالکیت ایران به سلاح هسته ای نمی شود بلکه راه را برای کسب سلاح هسته ای از سوی تهران هموار می کند.
۵۵آنلاین :

بنیامین نتانیاهو گفت که در دیدار با ترامپ درباره توافق هسته ای "بد" با ایران نیز گفتگو خواهد کرد.

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که از شهر قدس و از طریق تماس ماهواره ای برای همایشی درباره خاورمیانه در واشنگتن صحبت می کرد ادامه داد: اسرائیل متعهد به منع ایران از دست یابی به سلاح هسته ای است. این تغییر نمی کند و نخواهد کرد. 

وی افزود:‌ درباره آنچه که می توان در برابر این توافق هسته ای بد انجام داد با ترامپ گفتگو خواهم کرد.

به نوشته رویترز،‌ نخست وزیر اسرائیل افزود: با برجام مخالفت کردم زیرا مانع از مالکیت ایران به سلاح هسته ای نمی شود بلکه راه را برای کسب سلاح هسته ای از سوی تهران هموار می کند.

نتانیاهو ادامه داد: مشکل این نیست که ایران برجام را نقض خواهد کرد بلکه ایران توافق را حفظ خواهد کرد زیرا به آسانی می تواند در مدت حداق یک یا دو دهه وارد غنی سازی صنعتی اورانیوم شود چیزی که عنصر اساسی ساخت بمب اتمی است.

نتانیاهو یکی از مخالفان شدید توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 موسوم به برجام است و آن را توافق بد توصیف می کند.

دونالد ترامپ رئیس منتخب آمریکا که کار خود را رسما از اول بهمن آینده آغاز می کند در وعده های انتخاباتی اش موضوع لغو برجام را مطرح کرده بود اما هم اکنون به سخت بودن چنین اقدامی اعتراف کرده است. ترامپ برجام را توافق فاجعه بار توصیف کرده بود.

توافق هسته ای ایران و گروه کشورهای 1+5 (برجام) در کنار شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری در راس اختلافات نتانیاهو با دولت باراک اوباما رئیس ایالات متحده امریکاست.


نتانیاهو: موشک های ایران به آمریکا هم خواهد رسید

نخست وزیر اسراییل ادعا کرد ایران موشک های بالستیکی را توسعه می دهد که در نهایت به خاک آمریکا خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اینترنتی موسسه بروکینگز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در سخنرانی نشست سالیانه سابان با تکرار ادعاهای پوچ و بی اساس خود گفت، اسرائیل همچنان خود را متعهد می داند از رسیدن ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند.

حییم سابان، مجری برنامه گفت شما مخالفت خود با توافق با ایران را هرگز پنهان نکرده اید. رئیس جمهوری منتخب ترامپ نیز توافق هسته ای با ایران را بدترین توافق طول تاریخ آمریکا خوانده است. به نظر شما ایده آل ترین سیاست آمریکا در قبال ایران در زمان دولت ترامپ چه می تواند باشد؟

نتانیاهو گفت: نخست باید درباره سیاست من و سیاست اسرائیل بگویم. اسرائیل متعهد به جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی است. این امر تغییری نکرده است و تغییر نخواهد کرد. درباره رئیس جمهور منتخب ترامپ، باید بگویم من در انتظار صحبت با وی درباره آنچه که باید با این توافق بد انجام دهیم هستم. مساله نوع برخورد با این توافق چیزی است که وقتی ترامپ ریاست جمهوری خود را شروع کرد، با وی صحبت می کنم و اطمینان می دهم که وقتی مرا به نشست بعدی سابان دعوت کنید، برای این سوال شما نیز پاسخی خواهم داشت.

نخست وزیر رژیم صهونیستی گفت: این را خواهم گفت که بعد از امضای توافق، ایران قدرتی به مراتب تخاصمی تر شد. موشک های بالستیکی را توسعه می دهد که در نهایت به خاک آمریکا خواهد رسید. بسیار اهمیت دارد که روی این موضوع تاکید شود، ایرانیان موشک های بالستیک قاره پیما تولید می کنند. رژیم ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهد.

مجری گفت: وقتی شما می گویید که اسرائیل مصمم است هرگز اجازه ندهد ایران اتمی شود، آیا منظور شما اقدام نظامی را نیز در برمی گیرد؟

نتانیاهو پاسخ داد: منظور من این است که اسرائیل متعهد است و وقتی می گویم متعهدیم، متعهدیم.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر