ناهار را در پارکی با قدمت 40 میلیون سال میل کنید

شناسه خبر: 171845 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۱ : ۲۲ : ۰۰
ناهار را در پارکی با قدمت 40 میلیون سال میل کنید
پارک جنگلی ناهارخوران قدیمی ترین گردشگاه استان گلستان در شمال ایران است که قدمت آن به عصر ژوراسیک (40 میلیون سال پیش) برمی گردد
۵۵آنلاین :

پوشش گیاهی این منطقه معتدل خزری و از نوع جنگل های هیرکانی است. البته انسان ها نیز در آن دخالت کرده اند و درختانی غیربومی در آن کاشته اند.

مشهور است حجاج گرگانی که برای زیارت مکه (شهر زیارتی مسلمانان در عربستان) یا مشهد (مدفن امام هشتم شیعیان در شمال شرق ایران) می‌رفتند، در راه برگشت از کوه‌های جنوب گرگان، به منطقه زیارت می‌رسیدند و در آنجا بعد از چند ماه دوری، همراه اطرافیان که برای استقبال‌شان رفته بودند، در ناهارخوران امروزی ناهار می‌خوردند.

 

ناهارخوران رودخانه پرآبی هم دارد که آبش از رودخانه زیارت می‌آید. به جز این، سفید چشمه، تپه باباطاهر که از بالایش می‌توان به کل شهر احاطه داشت، منطقه پارادایز که شهربازی و رستوران و هتل دارد، از دیدنی‌های این جنگل است.

این پارک جنگلی که در فاصله 4 کیلومتری از شهر گرگان قرار دارد، دارای هتل های مختلفی است. هتل جهانگردی ناهارخوران دارای کلبه‌های چوبی است که می‌توان یکی از آنها را اجاره کرد و شب را در جنگل گذراند. هتل شهرداری و هتل باباطاهر هم دو هتل دیگر این منطقه‌اند.


منبع : پرشیا دایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر