نتیجه‌ای یافت نشد.

ناهار را در پارکی با قدمت 40 میلیون سال میل کنید

شناسه خبر: 171845 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۱ : ۲۲ : ۰۰
ناهار را در پارکی با قدمت 40 میلیون سال میل کنید
پارک جنگلی ناهارخوران قدیمی ترین گردشگاه استان گلستان در شمال ایران است که قدمت آن به عصر ژوراسیک (40 میلیون سال پیش) برمی گردد
۵۵آنلاین :

پوشش گیاهی این منطقه معتدل خزری و از نوع جنگل های هیرکانی است. البته انسان ها نیز در آن دخالت کرده اند و درختانی غیربومی در آن کاشته اند.

مشهور است حجاج گرگانی که برای زیارت مکه (شهر زیارتی مسلمانان در عربستان) یا مشهد (مدفن امام هشتم شیعیان در شمال شرق ایران) می‌رفتند، در راه برگشت از کوه‌های جنوب گرگان، به منطقه زیارت می‌رسیدند و در آنجا بعد از چند ماه دوری، همراه اطرافیان که برای استقبال‌شان رفته بودند، در ناهارخوران امروزی ناهار می‌خوردند.

 

ناهارخوران رودخانه پرآبی هم دارد که آبش از رودخانه زیارت می‌آید. به جز این، سفید چشمه، تپه باباطاهر که از بالایش می‌توان به کل شهر احاطه داشت، منطقه پارادایز که شهربازی و رستوران و هتل دارد، از دیدنی‌های این جنگل است.

این پارک جنگلی که در فاصله 4 کیلومتری از شهر گرگان قرار دارد، دارای هتل های مختلفی است. هتل جهانگردی ناهارخوران دارای کلبه‌های چوبی است که می‌توان یکی از آنها را اجاره کرد و شب را در جنگل گذراند. هتل شهرداری و هتل باباطاهر هم دو هتل دیگر این منطقه‌اند.


منبع : پرشیا دایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم

ده درخواست برای انتشار اطلاعات دستمزد مدیران 10 دستگاه گوناگون کشور بی‌پاسخ ماند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد

دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد برج 16 هزار تنی «مارتین»، به قدمت 47 سال چند سالی خالی از سکنه شده بود. برج 21 طبقه علی رغم جوان بودن برج، در دفتر آثار ملی آمریکا به ثبت رسیده بود.

ویدیو: لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته

لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته انفجار تاکسی سمند از مکانیکی در حادثه امروز در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران/ ۳ نفر که دو مکانیک و ۱ راننده خودرو بودند فوت کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر