ناصری‌نژاد: طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستور است

شناسه خبر: 96940 سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵, ۱۶ : ۰۷ : ۰۰
ناصری‌نژاد: طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستور است
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: به رئیس‌جمهور گفتم اگر به فکر مردم خوزستان نیستید حداقل به فکر رای خودتان باشید، یک روز گرفتاری خوزستان ۸۰۰هزار بشکه تولید نفت را کم کرده است. این موضوع ثروت ملی است، گفتم به فکر مسایل باشید موضوعات امنیتی شوخی بردار نیست.
۵۵آنلاین :


مجید ناصری‌نژاد رئیس مجمع نمایندگان خوزستان دل پری از جای خالی دولت در بین مردم خوزستان دارد و با اشاره به اینکه از روز اول این موضوع را به رئیس‌جمهور گفته است، می‌گوید: شرایط خوزستان بحرانی است و این بحران به سطح بالایی رسیده است، موضوع از ده سال قبل آغاز و با بی‌تفاوتی تشدید شد. مسئولان رسیدگی نکردند و بر همین اساس می‌گویم که مشکلات بیشتر خواهد شد ما قبل از این در مراحل مختلف پیگیری داشتیم سوال و استیضاح و مکاتبه با دولت اما به هیچ جایی برای احقاق حقوق مردم خوزستان نرسیدیم. 
وی ادامه داد: در دور هفتم مجلس خودم از متکی سوال پرسیدم، از باقی وزرا هم همینطور در این دوره از همان اول از وزیر نیرو سوال دارم، دنبال تحقیق و تفحص و انتقال آب هستیم و استیضاح وزیر نیرو را در دستور کار داریم، همزمان با ورود بحران به همراه همه نمایندگان استان در هیات رئیسه تجمع کردیم، پزشکیان در هیات زئیسه مجلس حتی اطلاعیه تذکر به رئیس‌جمهور را پیشنهاد کرد بنویسیم و این کار نوشته و قرائت شد. 
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان ادامه داد: تقریبا همه نمایندگان تذکر دادند و مصاحبه‌های مختلف داشتند حالا در دستور نمایندگان برای سوال از رئیس‌جمهور در دستور کار قرار دارد و باید بگویم که این موضوع را ما دنبال می‌کنیم. 
وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی خوزستان مسئولین اجرایی هستند که برخورد جدی با حوادث نکردند و زمانی برای حل ماجرا نگذاشتند ادامه داد: سال گذشته همین اوضاع بود اما وقتی جو آرام شد و بحران فروکش کرد موضوع را فراموش کردند و اگر مسئولان سال ۹۳ مشکل پیش آمده را تدبیر می‌کردند اوضاع اینچنین پیش نمی‌رفت. 

مدیریت سهل‌انگار و بی‌تفاوتی 
ناصری‌نژاد ادامه داد: متاسفانه مدیریت در این ماجرا سهل‌انگارانه و بی‌تفاوت بوده است. داد زدیم و گفتیم جلوی عامل اصلی را بگیرید که انتقال آب است اما این موضوع را ملی ندیده و فکر کردند ما استانی با ماجرا برخورد می‌کنیم و مثلا به دنبال رای در استان هستیم.گفتند بحث منطقه‌ای می‌کنید و برخی‌ها فکر کردند خوراک تبلیغاتی دارد، اما هنوز هم می‌گویم انتقال آب به صلاح نیست و یکی از تبعات آن تاثیرات ریزگردها است، و وقتی آب خوزستان کم و تالاب خشک و جنگل خشک به صحرا تبدیل می‌شود اینها به منشا گرد و غبار تبدیل می‌شود و معتقدم نود درصد مشکلات از داخل است. 
وی در پاسخ به ابتکار که موضع خوزستان را تنها مربوط به داعش می‌داند گفت: آرزو داریم داعش نابود شود اما خشک شدن شادگان و هورالعظیم چه ربطی به داعش دارد؟! مارون و جراحی و زهره هندیجان سه چهار سال است که آب ندارد داعش دشمن ماست اما نمی‌شود همه چیز را به گردن آن انداخت و مشکلات داخلی را ندید. 
وی با اشاره به سفر نمایندگان به استان درباره سفری جمعی نیز گفت: رئیس کمیسیون انرژی نماینده ماهشهر در منطقه مستقر است و از دولت دعوت کردیم که جلسه را ببرد به خوزستان، از رئیس مجلس هم خواستیم که به جای رئیس دولت که حاضر به سفر نشده این سفر را انجام دهد. 
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: در همین راستا جلسه کمیسیون و مجمع وزیر نیرو و سازمان محیط‌زیست در کمیسیون انرژی روز پنج‌شنبه با اعضا، حضور وزیر نفت و نیرو و جهاد کشاورزی در خوزستان برگزار می‌شود. تلاش می‌کنیم رئیس‌جمهور یا معاون اول وی را با خود همراه کنیم هر چند که چند بار درخواستمان را بی‌پاسخ گذاشتند. 
ناصری‌نژاد گفت: از مقام معظم رهبری نهایت تشکر را داریم و از خداوند درخواست سلامت ایشان را داریم، ایشان در بزنگاه ورود پیدا کردند راه‌حل خروج دادند اما کاش مسئولین به فرمایشات آقا توجه می‌کردند. وی با اشاره به این نکته که اگر رئیس‌جمهور روز اول سفر می‌کردند به اهواز تجمعی برگزار نمی‌شدگفت: امیدواریم مسئولین بیدار بشوند و به هوش بیایند و رسیدگی کنند تصمیمات عملیاتی بگیرند نه‌اینکه فقط توصیه بوده و مسایل کلی گفته بشود، رسیدگی مهم است، باید در عمل رسیدگی جدی کنند، حتی تاحالا نتوانستیم تعطیلات مردم را سامان بدهیم یکی می‌گوید تعطیل و دیگری می‌گوید تعطیل نیست! این خوب نیست.
وی با اشاره به اینکه مشکلات تنفسی چهل درصد افزوده شده گفت: این موضوع نگران کننده است و از دولت همه بیایند به مردم تصمیمات اجرایی بگیرند و بودجه لازم را در نظر بگیرند. 

به روحانی گفتم حداقل به فکر رای خودت باش 
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان ادامه داد: به رئیس‌جمهور گفتم اگر به فکر مردم نیستید حداقل به فکر رای خودتان باشید، یک روز گرفتاری خوزستان ۸۰۰هزار بشکه تولید نفت را کم کرده است. این موضوع ثروت ملی است، گفتم به فکر مسایل باشید موضوعات امنیتی شوخی بردار نیست. 
ناصری‌نژاد خاطر نشان کرد: وقتی ماجرا به جایی می‌رسد که رهبری نگران می‌شود یعنی بحران است و این شوخی بردار نیست. حالا مساله استان نیست کل کشور درگیر است و من فکر می‌کنم روحانی اگر یک روز می‌گذاشتند و خودشان به خوزستان می‌آمدند کار عاقلانه‌ای بود که مردم را آرام می‌کرد. 


منبع : سیاست روز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر