نتیجه‌ای یافت نشد.

ناسا در رویای ساخت لباس فضایی خود ترمیم‌شونده

شناسه خبر: 168998 سرویس: فناوری ، گوناگون جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۷ : ۰۰
ناسا در رویای ساخت لباس فضایی خود ترمیم‌شونده
به گزارش رسانه‌های خبری، ساخت لباس فضایی خود ترمیم‌شونده در میان 18 پروژه جدید و خلاقانه‌ای است که از کمک مالی برنامه مفاهیم پیشرفته و نوآورانه ناسا (NIAC) بهره‌مند خواهند شد.
۵۵آنلاین :

مهندسان دانشگاه A&M تگزاس با بهره‌گیری از کمک‌های مالی ناسا کار بر روی نوع جدیدی از لباس فضایی موسوم به «لباس هوشمند» (the SmartSuit) را آغاز خواهند کرد. 
این لباس فضایی نوین علاوه بر بهسازی قدرت حرکت و چالاکی فضانوردان، به فناوری ربات‌های انعطاف‌پذیر (soft-robotics technologies)، چندین حسگر و یک پوسته خود ترمیم‌کننده نیز مجهز است.
برنامه مفاهیم پیشرفته و نوآورانه سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) کمک‌هزینه‌هایی را تا سقف 500 هزار دلار برای پیشبرد و توسعه فناوری‌های خلاقانه و انقلابی که در راستای بهبود و ارتقای سفرهای فضایی و مأموریت‌های اکتشاف کیهانی بشر هستند، اعطا می‌کند. 
NIAC در فاز اول پروژه امسال خود 12 طرح را انتخاب کرده است. در این مرحله، ایده پردازان مذکور ضمن دریافت مبلغی معادل 125 هزار دلار برای پیشبرد طرح‌های اولیه خود، 9 ماه زمان خواهند داشت. 
برای فاز دوم این پروژه نیز 6 طرح انتخاب شده‌اند که ایده پردازانشان از سرمایه‌گذاری 500 هزار دلاری ناسا بهره خواهند شد و دو سال زمان دارند تا یک طرح کلی از برنامه‌ای که برای تحقق ایده‌شان در سر دارند به کارشناسان این سازمان ارائه دهند. 
فضاپیمای رباتیک سطح‌نشین با قابلیت جذب انرژی از جو زهره، میکرو کاوشگرهای عنکبوتی و حفاری قطب‌های ماه از دیگر پروژه‌های نوآورانه‌ای هستند که ناسا از آن‌ها حمایت مالی خواهد کرد. 
هرچند بسیاری از پروژه‌های معرفی‌شده در این برنامه به‌ظاهر یادآور صفحاتی از کتاب‌های علمی-تخیلی هستند اما احتمال تحقق آن‌ها در یک دهه آتی وجود دارد.
فهرست کامل این ایده‌ها در وبلاگ لابراتوار نیرو محرکه جت ایستگاه فضایی ناسا، در دسترس است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر