میلیاردرهایی که تکلیف انتخابات 2020 را مشخص می کنند

شناسه خبر: 175633 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی يكشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۷ : ۰۰
میلیاردرهایی که تکلیف انتخابات 2020 را مشخص می کنند
این میلیاردرهای آمریکایی هستند که با صرف میلیاردها دلار، تکلیف انتخابات ریاست جمهوری 2020 در آمریکا را تعیین می کند.
۵۵آنلاین :

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، شبکه سی ان ان آمریکا در گزارشی نوشت: گروه کوچکی از دموکرات ها به رهبری «مایکل بلومبرگ» شهردار سابق نیویورک، در مجموع 226 میلیون دلار به گروه های خارجی در انتخابات میان دوره ای 2018 کنگره اهدا کرده اند که این بدان معناست که تقریبا 1 دلار از هر 5 دلار توسط گروه های خارجی در این انتخابات خرج شده است.

 

 

این هزینه ها به دموکرات ها کمک کرد تا اکثریت مجلس را باز پس گیرند. در حال حاضر، برخی از این ابرغول های اهدا کنندگان - از جمله «تام استیر» فعال میلیاردر حامی استیضاح ترامپ آماده کمک به شکل دادن رقابت های 2020 برای ریاست جمهوری و کنگره هستند.

بر طبق گزارش مرکز غیرانتفاعی «سیاست پاسخگو»، در اینجا این نگاهی به پنج مورد از بزرگترین اهداکنندگان دموکرات و مقادیری می اندازیم که آنها در چرخه انتخابات 2018 اهدا کرده بود:

مایکل بلومبرگ

رقم اعطا شده به گروه های خارجی در سال 2018: 95 میلیون دلار

 

190530070936-01-michael-bloomberg-file-exlarge-169

 

شهردار سابق نیویورک - که برای اولین بار به عنوان یک جمهوری خواه انتخاب شد - در سال 2018 به حزب دموکرات پیوست تا با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور و سیاست هایش مبارزه کند. این میلیاردر تصمیم گرفته در انتخابات سال 2020 شرکت نکند، اما میلیون ها دلاری که او در سال 2018 به دموکرات ها اختصاص داد، به این حزب کمک کرد تا در انتخابات میان دوره ای کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار بگیرند.

بلومبرگ امسال اعلام کرد که تصمیمی برای ریاست جمهوری ندارد و قصد دارد پول و انرژی خود را به موضوعاتی چون انرژی تجدید پذیر و اصلاحات آموزشی اختصاص دهد.

اما بلومبرگ، که ثروتش از سوی فوربس بیش از 54 میلیارد دلار  تخمین زده شده، انتظار می رود که سرمایه گذاری های هنگفتی برای تامین هزینه های ایجاد زیرساخت های سازمانی و فنی برای کمک به کاندیدای منتخب دموکرات ها برای ورود به کاخ سفید صورت دهد.

دستیاران او به درخواست ها برای مصاحبه پاسخی ندادند. بلومبرگ اغلب درباره سیاست های ترامپ سخن می گوید، و این هفته با انتشار مقاله ای، طرح ترامپ برای اعمال تعرفه 5 درصدی برای کالاهای مکزیک به دلیل موضوع مهاجرت را «افراطی و آزاردهنده» نامید. بلومبرگ از کنگره خواسته است تا قدرت ترامپ را برای تنظیم سیاست های تجاری کنترل کند.

تام استیر

رقم اعطا شده به گروه های خارجی در سال 2018: 72.4 میلیون دلار

 

190530071003-01-tom-steyer-file-exlarge-169

 

استیر، بنیانگذار میلیاردر صندوق  سرمایه گذاری که اولین اقدام بزرگ در سیاست ملی دموکرات ها را در سال 2014 و با تلاش چند میلیارد دلاری برای قرار دادن موضوع تغییرات آب و هوایی در مرکز مناظرات سیاسی آغاز کرد.

در سال های اخیر، او نیز خود را در مرکز اقدامات ضد ترامپ قرار داد و با ساخت تبلیغات تلویزیونی خواستار استیضاح ترامپ شد.

در این مسیر، او یک سازمان سیاسی بزرگ ساخته است. به عنوان مثال، بیش از 8 میلیون نفر به کارزار استیضاح او پیوسته اند. و گروه های سیاسی او در طول انتخابات میان دوره ای سال 2018 میلادی 750 نفر را برای فعالیت در 420 دانشگاه برای جلب آراء جوانان استخدام کردند.

استیر اخیرا به سی ان ان گفته است: «ما بزرگترین سازمان مردمی در ایالات متحده در سال 2018 بودیم و قطعا این کار را در سال 2020 انجام خواهیم داد.»

استیر، که برای انتخابات 2020 کاندید نمی شود، گفت تغییرات آب و هوایی و استیضاح احتمالا عوامل مهمی در تعیین این مسئله هستند که کدام کاندیداهای دموکراتیک در سال 2020 حمایت وی را دریافت می کنند. او موضوع استیضاح را «مسئله اصلی دانست که آمریکا بر اساس زمان، با آن مواجه است.»

استیر در این مصاحبه گفت: «بسیار سخت خواهد بود که درک کنیم چگونه می توانیم از کسی حمایت کنیم که می خواهد در مورد موضوع استیضاح زیرآبی برود.»

اس. دونالد ساسمن

رقم اهدا شده به گروه های خارجی در سال 2018: 22.4 میلیون دلار

 

190530070902-01-s-donald-sussman-file-exlarge-169

 

مدیر مالی میلیاردر صندوق سرمایه گذاری، که به ندرت مصاحبه می کند، در انتخابات اخیر یکی از بزرگترین پشتیبانان مالی حزب دموکرات بوده است. در انتخابات میان دوره ای، ساسمن تقریبا 8.5 میلیون دلار به گروه خارجی دموکرات «اولویت های اقدام آمریکا» (Priorities USA Action) اعطا کرد؛ گروهی که بر روی ایجاد زیرساخت های دیجیتال حزب برای مبارزه با ترامپ کار می کند.

ساسمن، بنیانگذار موسسه «شرکای پالوما» در ایالت «کانکتیکات»، تقریبا 10 میلیون دلار به کمیته «اقدام سیاسی» برای انتخاب دموکرات ها در مجلس نمایندگان و سنا کمک کرد.

ساسمن می گوید یکی از اهدافش، کمک به انتخاب کاندیداهایی است که از خارج از سیاست پول زیادی به دست می آورند.

ساسمن در یک مصاحبه بی سابقه در سال 2016 به واشنگتن پست گفت: «بسیار عجیب است که میلیون ها دلار به شمایی بدهند که هدفتان خارج کردن محور پول از سیاست است. من پشتیبان بسیار قوی کارزار های تامین مالی دولتی هستم.»

او به درخواست مصاحبه پاسخی نداد.

جیمز و مریلین سیمونز

رقم اهدا شده به گروه های خارجی در سال 2018: 20.1 میلیون دلار

 

Marilyn-James-Simons-DHMD

 

این زوج در دوران انتخابات میان دوره ای از بزرگ ترین گروه های خارجی در سیاست های دموکرات حمایت کرده اند.

به عنوان مثال، جیمز سیمونز، 10 میلیون دلار به یک گروه واحد، «کمیته اقدام سیاسی» اعطا کرد که در سال 2018 تلاش می کرد دموکرات ها پیروز انتخابات میان دوره ای شوند. او یک ریاضیدان تحصیل کرده در موسسه فناوری ماساچوست است، که یک صندوق سرمایه گذاری در نیویورک به نام «فن آوری رنسانس» را تاسیس کرد.

طبق گفته فوربس، سیمونزها بیش از 21 میلیارد دلار دارایی دارند. دستیاران آنها به درخواست برای مصاحبه پاسخ ندادند.

جورج سوروس

رقم اهدا شده به گروه های خارجی در سال 2018: 16.7 میلیون دلار

 

190530071031-01-george-soros-file-exlarge-169

 

غول صندوق سرمایه گذاری دی میان یکی از بهترین اهداکنندگان دموکرات در کشور است. او در سال 2004 هنگامی وارد سیاست ملی شد که میلیون ها دلار صرف تلاش ناکامش برای جلوگیری از پیروزی «جورج دبلیو بوش» برای دومین دور انتخابات ریاست جمهوری اش کرد.

این میلیاردر مجارستانی به دلیل میلیاردها دلاری که صرف عوامل لیبرال و دموکرات کرده، شناخته شده است. 

او در سال 2016 حدود 10 میلیون دلار برای تبلیغات به نفع هیلاری کلینتون صرف کرد. در انتخابات میان دوره ای 2018 او به مجموعه ای از گروه های دموکرات اصلی کمک کرد. 


منبع : جماران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر