نتیجه‌ای یافت نشد.

میدان گازی «توس» تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

شناسه خبر: 184549 سرویس: توسعه ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸, ۵۳ : ۲۲ : ۰۰
میدان گازی «توس» تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق کشور گفت: برای طرح توسعه میدان گازی توس با یک شرکت مشاور داخلی قرارداد منعقد کرده‌ایم که به‌زودی طرح آن نهایی می‌شود و حفاری 4 حلقه چاه و ایجاد تأسیسات آن تا دو سال آینده انجام و بهره‌برداری می‌شود.
۵۵آنلاین :

سیدابوالحسن محمدی عصر امروز در نشست خبری که در منطقه عملیاتی خانگیران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از وظایف شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق این است که هر میدان گازی که در این منطقه کشف می‌شود، بهره‌برداری و تولید گاز آن بر عهده این شرکت است.

وی با اشاره به وضعیت میدان گازی توس، عنوان کرد: این میدان گازی در دست توسعه و در مسیر روستای بزنگان است و مخزن کشف‌رود نیز مطالعات آن انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق اظهار کرد: در این شرکت 65 چاه تولید و تزریق داریم و مخازنی هست که تا 3 کیلومتر زیر زمین است و مطالعات فوق‌العاده پیچیده‌ای را دارد.

محمدی با اشاره به اینکه تمام نیروهای ما داخلی هستند، بیان کرد: در گذشته در صنعت نفت کارگر بودیم اما اکنون یک نفر خارجی در این صنعت نداریم و در همه حوزه‌ها متخصصان داخلی داریم.

تولید روزانه 62 میلیون مترمکعب گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق

 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از تولید روزانه 62 میلیون مترمکعب گاز در این شرکت خبر داد و افزود: این میزان تولید گاز معادل تولید 350 تا 400 هزار بشکه نفت در روز است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۰۰ درصد تولید گاز انجام شده و از ابتدای سال ۹۸ نیز تاکنون ۱۰۳ درصد تولید گاز داشتیم و توانستیم ۳ درصد بیشتر از میزان عادی گاز تولید کنیم.

محمدی با تاکید بر اینکه در مصرف گاز باید مصرف بهینه و صرفه‌جویی را رعایت کنیم، گفت: با تلاش همکارانم در سال گذشته در 6 استانی که گازشان از سرخس تأمین می‌شودف یک روز هم قطعی گاز نداشتیم و در زمستان سال جاری نیز مشکل تولید گاز نداریم، همچنین به‌زودی دو چاه دیگر در سرویس قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به ذخیره‌سازی گاز در مخزن ذخیره‌سازی شوریجه، عنوان کرد: در 8 ماهه اول سال گاز تولید می‌شود و آنچه مازاد تولید است در این مخازن ذخیره می‌شود، همین مخازن ذخیره‌سازی، 6 استان کشور را از قطعی گاز نجات می‌دهد.

85 درصد از قطعات این شرکت تولید داخل است

وی با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: 85 درصد از قطعاتی که در این شرکت استفاده می‌شود در داخل کشور تولید می‌شود و تحریم‌ها نتوانسته خللی در کار مهندسان و کارکنان ما ایجاد کند.

محمدی افزود: تحریم‌ها ممکن است کار را برای ما سخت کرده باشد اما نوآوری‌های ما را بیشتر کرده و باعث تقویت روحیه خودباوری در کارکنان این شرکت شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق یادآور شد: اکثر پرونده‌های ارزی را باطل کردیم، خرید خارجی نداشتیم و به‌سمت تولید داخل رفتیم.

وی بیان کرد: قطعات را مهندسان ما تعمیر می‌کنند و هیچ پرداخت معوقی به پیمانکاران نداریم.

محمدی خاطرنشان کرد: در شرکت شهرک‌های صنعتی نمایشگاه دائمی ایجاد کردیم و قطعات مهم را در آنجا قرار دادیم تا پیمانکاران داخلی با بررسی آن‌ها بتوانند این قطعات را برای ما بسازند.

به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی مقید هستیم

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در این شرکت، تاکید کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق برای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود را مقید می‌داند و در این زمینه کمیته‌ای را ایجاد کردیم و به‌تازگی نیز در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، 6 مدرسه و یک سالن اجتماعات با اعتبار 20 میلیارد تومان در شهر سرخس احداث می‌شود و در اختیار شهروندان سرخسی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در سیل اخیر نیز ماشین آلات این شرکت برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان سرخس راهی مناطق سیل‌زده شد و به‌مردم روستا‌های سیل‌زده امدادرسانی کرد.

محمدی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در روستاهای اطراف این شرکت، گفت: کلاس‌های اوقات فراغت را ویژه کودکان روستای گنبدلی برگزار کردیم و در اجرای طرح هادی در خیابان‌های روستای گنبدلی 850 میلیون تومان مشارکت داشتیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره برداشت از میدان گازی مشترک گنبدلی، اظهار کرد: استراتژی برداشت از میدان گازی مشترک گنبدلی برداشت و تولید حداکثری است و از ابتدای تولید از این میدان گازی حداکثر توان تولید را به‌کار گرفتیم.

میدان گازی توس تا دو سال آینده با ۴ حلقه چاه به بهره‌برداری می‌رسد

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره میدان‌های تازه اکتشاف شده توس و افشار عنوان کرد: میدان گازی توس تنها میدان گازی قابل برداشتی است که در سال 88 کشف شد و میزان مخزن آن برآورد شد، برای طرح توسعه این میدان با یک شرکت مشاور داخلی قرارداد منعقد کردیم و به‌زودی طرح آن نهایی می‌شود و حفاری 4 حلقه چاه و ایجاد تأسیسات آن تا دو سال آینده انجام و بهره‌برداری می‌شود.

محمدی درباره میدان گازی افشار نیز یادآور شد: این میدان نیز پس از انجام مطالعات به نتیجه قطعی نرسید و مدیریت اکتشاف پرونده آن میدان با توجه به شرایطی که داشت، بسته شد.

مدیرعامل شرکت بهر‌ه‌برداری نفت و گاز شرق به اجرای تعمیرات اساسی در این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: تعمیرات اساسی این شرکت از 30 مرداد تا سوم شهریور ماه انجام می‌شود.

وی درباره استفاده از نیروهای بومی در این شرکت گفت: 60 درصد از نیروهای این شرکت بومی هستند و نگهداشت نیروی غیربومی بسیار سخت و هزینه زیادی دارد.

محمدی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است تا پیمانکاران این شرکت از پیمانکاران بومی باشند، افزود: فقط داشتن مدرک برای جذب نیروهای بومی کافی نیست و لازم است تا دوره‌های مهارتی توسط فنی حرفه‌ای سرخس برگزار شود تا نیروهای بومی آموزش ببینند و ما بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر