نتیجه‌ای یافت نشد.

مگر کلینزمن فیل هوا می‌کند؟

شناسه خبر: 169450 سرویس: ورزشی ، گوناگون سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸, ۰۹ : ۱۰ : ۰۰
مگر کلینزمن فیل هوا می‌کند؟
پس ازجدایی کارلوس کی‌روش از تیم‌ملی نام‌های بزرگی به‌عنوان گزینه‌های جانشینی او مطرح شده است که هر یک به طریقی تکذیب یا منتفی شده است.
۵۵آنلاین :

 پس ازجدایی کارلوس کی‌روش از تیم‌ملی نام‌های بزرگی به‌عنوان گزینه‌های جانشینی او مطرح شده است که هر یک به طریقی تکذیب یا منتفی شده است. بعد از فروکش کردن طرح اسامی مربیانی مثل مارویک، مونتلا و هروه رنار حالا برخی از رسانه‌ها نام یک مربی مشهور را برای هدایت تیم‌ملی فوتبال کشورمان مطرح می‌کنند. یورگن کلینزمن آلمانی که سابقه مربیگری درتیم‌ملی آلمان و آمریکا را داشته و در ایالات‌متحده کارنامه خوبی از خود به‌جا گذاشته،حالا به‌عنوان جدی‌ترین گزینه تیم‌ملی کشورمان معرفی شده است. این درحالی است که یکی از فعالان بازار نقل‌وانتقالات بازیکنان هم در صفحه شخصی خود در فضای مجازی این مساله را تایید کرده و از این مرد آلمانی به‌عنوان سرمربی بعدی تیم‌ملی ایران یاده کرده است. کلینزمن در دوران بازیگری خود عملکرد درخشانی داشت. بزرگ‌ترین قابی که از او در ذهن ایرانی‌ها به‌جا مانده نحوه خوشحالی کلینزمن بعد از گلزنی در جام‌جهانی ۱۹۹۸ بود که در دور گروهی موفق شد دومین گل تیم‌ملی کشورش مقابل ایران را به‌ثمر برساند. پس از این گل کلینزمن داخل دروازه ایران رفت و تور دروازه را با هیجان زیادی تکان داد.

پس از ایجاد این فضا اما هواداران ایرانی فوتبال به صفحه شخصی کلینزمن رفته و او را غافلگیر کردند. عده‌ای که موافق حضوراو بودند به او خوشامد گفتند و عده دیگری که مخالف بودند  بیکاری او بعد از جدایی از تیم‌ملیفوتبال آمریکا را پیش کشیدند وبه او یاد‌آورشدند که رزومه قوی برای هدایت تیم‌ملی ایران ندارد. جالب اینکه رسانه‌ها از تمایل چین نیز برای استخدام این مربی صحبت کرده‌اند. اما مطرح شدن نام کلینزمن باعث واکنش چند کارشناس فوتبال کشورمان شده و آنها به سبک خود حضور این مربی را ارزیابی کرده‌اند. مثلا محمد مایلی‌کهن که یکی از مخالفان همیشگی مربیان خارجی در فوتبال ایران بوده دیروز درخصوص شایعات حضوراین مربی در تیم‌ملی به خبرگزاری فارس گفته: «این همه مشکل اقتصادی در این مملکت وجود دارد بعد می‌گویند کلینزمن بیاید یا نیاید! مگر کلینزمن فیل هوا می‌کند؟»

البته حسین کلانی پیشکسوت فوتبال کشور و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال واکنش متفاوت‌تری نسبت به مایلی‌کهن داشته است. او گفته: «کلینزمن بازیکن قدیمی تیم‌ملی آلمان و سرمربی این تیم بوده و در تیم‌ملی آمریکا هم مربیگری کرده است و تجربیات خوبی دارد، ولی مدت‌ها است از او خبری نیست و خبری در مورد حضور وی در تیم‌های ملی نشنیده‌ام. من اعتقاد دارم که مربیان خارجی به‌دلیل ناآشنایی با زبان فارسی همیشه برای حضور در ایران مشکل دارند، به جز ۸ سالی که با کی‌روش کار کردیم و تقریبا نتیجه گرفتیم در اکثر موارد دچار مشکل شدیم.» البته این روزها بازار مخالفت با مربیان خارجی داغ است و حتی یحیی گل‌محمدی نیز همین نظر را دارد. او نیز با اشاره به کارنامه کی‌روش در تیم‌ملی گفته: «مربیان ایرانی هم می‌توانستند مثل کی‌روش نتیجه بگیرند.» این درحالی است که برخلاف این افراد افکارعمومی به شدت از حضور یک مربی کاربلد خارجی برای جانشینی کی‌روش و ادامه راه موفقیت‌آمیز او حمایت می‌کند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر