موسوی: حقوق بشر از نظر آمریکا به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده است

شناسه خبر: 171399 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۱ : ۱۷ : ۰۰
موسوی: حقوق بشر از نظر آمریکا به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده است
سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه از نظر آمریکا، مواضع حقوق بشری در حال حاضر به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده، تصریح کرد: ایرانی‌ها نیازی به حمایت‌های فریبکارانه و جنگ افروزانه آمریکا ندارند.
۵۵آنلاین :

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به همتای آمریکایی‌اش گفت: از نظر آمریکا، مواضع حقوق بشری که قبلا ابزاری سیاسی بود، حالا به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده است.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات مداخله جویانه همتای آمریکایی‌اش گفت: برای همه دنیا روشن شده که رژیم آمریکا نه اعتقادی به حقوق بشر دارد و نه از هیچ وجاهت اخلاقی و مشروعیتی برای دخالت در اینگونه مسائل برخوردار است تا ژست حقوق بشری بگیرد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: سکوت شرم آور وزارت خارجه آمریکا در قبال گردن زدن و به صلیب کشیدن ۳۷ نفر فعال سیاسی و اقلیت مذهبی در عربستان جدیدترین مثال برای این واقعیت است که از نظر آمریکا، مواضع حقوق بشری که قبلا ابزاری سیاسی بود، حالا به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده است. 

موسوی افزود: تروریسم اقتصادی آمریکا از طریق تحریم‌های کور علیه یک ملت بزرگترین و گسترده‌ترین نقض حقوق اقتصادی و اجتماعی بشر است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: رعایت حقوق بشر برای همه کشورها لازم است؛ ولی آمریکا با پرونده سیاهی که به لحاظ حقوق بشری در داخل و خارج آمریکا دارد، ضرورت دارد یک بازنگری فوری در این خصوص  انجام دهد. نقض مستمر حقوق اقلیت‌های نژادی و مذهبی در داخل آمریکا و صادرات میلیاردی اسلحه برای کشتار غیرنظامیان تا شکنجه در زندان‌های مخوف و اعمال یکجانبه تحریم‌های بیرحمانه علیه سایر ملت‌ها تنها بخشی از این کارنامه است.

وی تصریح کرد: ایرانی‌ها نیازی به حمایت‌های فریبکارانه و جنگ افروزانه آمریکا ندارند.

به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که توسط «مورگان اورتگاس» سخنگوی این وزارتخانه ارائه شد، اتهاماتی را در خصوص نقض حقوق زنان به جمهوری اسلامی ایران نسبت داد. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر