نتیجه‌ای یافت نشد.

موافقت شورای قانونگذاری فلسطین با لغو مشروعیت محمود عباس

شناسه خبر: 156767 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۰ دي ۱۳۹۷, ۳۶ : ۰۰ : ۰۰
موافقت شورای قانونگذاری فلسطین با لغو مشروعیت محمود عباس
شورای قانون‌گذاری فلسطین در غزه لغو مشروعیت محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را تصویب کرد.
۵۵آنلاین :

این شورا صبح امروز (چهارشنبه)‌ تایید کرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دوره مسئولیتش به پایان رسیده و او شایستگی قانونی و ملی خود را از دست داده است.

طبق گزارش رادیوی "صوت الاقصی"، احمد بحر، معاون اول این مجلس اظهار کرد: اقداماتی که محمود عباس بر خلاف قانون اساسی و اصول ملی انجام داده برای لغو شایستگی او به عنوان رئیس تشکیلات خودگردان کافی است.

احمد بحر گفت: امتیازات سیاسی که عباس رایگان به اشغالگران داد، مقابله او با محور مقاومت، افتخار به همکاری‌های امنیتی، "تروریست" خواندن مردم و کشته خواندن شهدای آنها همگی باعث می‌شود عباس شایستگی امنیتی، سیاسی و ملی خود را به عنوان رئیس فلسطینی‌ها از دست بدهد.

معاون اول مجلس قانون‌گذاری فلسطین تاکید کرد: اقدام محمود عباس در خارج کردن کارمندان تشکیلات خودگردان از گذرگاه رفح به منزله حرکتی خطرناک برای جدا کردن غزه از نوار غزه و تصویب معامله قرن در توطئه‌ای خطرناک با اشغالگران است.

وی در ادامه از نهادهای حقوق بشری، اتحادیه عرب، کشورهای عربی و اسلامی و پارلمان‌های آنها و نیز سازمان همکاری اسلامی و تمامی آزادگان جهان خواست موضعگیری روشنی نسبت به مجوز نداشتن عباس برای در دست گرفتن قدرت و عدم نمایندگی او برای فلسطینی‌ها داشته باشند.

احمد بحر از مصر به عنوان ناظر روند آشتی فلسطین خواست وخامت شدید وضعیت فلسطین به دلیل سیاست‌های ظالمانه عباس را متوقف کند.

او همچنین از گروه‌های فلسطینی و نهادهای داخلی خواست نشست جامعی برای تشکیل جبهه نجات ملی جهت دستیابی به رویکردی استراتژیک برای نجات طرح ملی فلسطین برگزار کنند.

طبق گزارش خبرگزاری "معا" فلسطین، دادگاه قانون اساسی به عنوان عالی‌ترین دستگاه قضایی در این کشور پیشتر حکم انحلال مجلس قانون‌گذاری انتخاب شده از سال ۲۰۰۶ را که بیشتر اعضای آن را جنبش حماس تشکیل می‌داد، صادر کرد.

عباس با اشاره به این تصمیم دادگاه قانون اساسی فلسطین پایبندی خود به اجرای آن را اعلام کرد، در مقابل حماس با این حکم مخالفت و تاکید کرد، هیچ کسی قدرت انحلال این مجلس را ندارد.

حماس همچنین تشکیل نشست این مجلس در نوار غزه را خواستار شد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر