مقتدی صدر: ترامپ یک «تاجر قمارباز» است

شناسه خبر: 89670 سرویس: جهان جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۴ : ۱۳ : ۰۰
مقتدی صدر: ترامپ یک «تاجر قمارباز» است
رهبر جریان صدر عراق «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا را «تاجر قمارباز» توصیف کرد و از او خواست که خودش را وارد «قمار خون و جنگ» نکند.
۵۵آنلاین :

«مقتدی صدر» روز پنجشنبه دونالد ترامپ را «تاجر قمارباز» توصیف کرد و ضمن توصیه به وی برای وارد نشدن به «قمار خون و جنگ»، احتمال تغییر سیاست خصمانه آمریکا علیه عراق و منطقه خاورمیانه را بعید دانست.

مقتدی صدر در بیانیه ای در این خصوص عنوان کرد: چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا خارج از سیاست های سلف خود نخواهد بود. هرچند رئیس جمهور آمریکا تغییر کند، اما سیاست خصمانه آمریکا در قبال جهان تغییر نخواهد کرد.

وی افزود: مومنان و مظلومان نباید به این فرد و آمریکایی ها امید داشته باشند؛ آنها دشمنی ابدی خود را با مسلمانان اعلام کرده اند؛ خصوصا اینکه ترامپ؛ این تاجر قمارباز اظهاراتی خصمانه علیه مسلمانان و دین اسلام بیان کرده است و بین جریان های افراطی اسلامی و معتدل تفاوتی قائل نشده است. وی درعین حال فراموش می کند که افراطی گری اش افراطی گری دیگری نیز خواهد آفرید.

صدر از ملت آمریکا خواست تا تحت تاثیر افراطی گری ترامپ قرار نگیرند و به او فرصت ندهند تا نفوذش را از طریق راههایی که باعث سقوط اقتصادی و مالی کشورش می شود، تحمیل کند.

وی ادامه داد: آمریکا نباید از چارچوب های بین المللی خارج شود و نباید با دیگران با چشم تکبر بنگرد، بلکه عاقلانه و مدبرانه عمل کند. اگر بین افراط گرایان و میانه روها تفاوت قائل نشود،  هرگز ساکت نخواههیم نشست و در برابرش مقاومت خواهیم کرد.


منبع : مهر
برچسب ها
مقتدی صدر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

صدمه به اعتماد اجتماعی

مددکاران اجتماعي در تحلیل حس‌و‌حال برخی از مردم در روزهای پس از اعتراضات مطرح کردند

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر