نتیجه‌ای یافت نشد.

مفهوم تئاتر لاکچری

شناسه خبر: 184771 سرویس: توسعه ، فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۶ : ۱۸ : ۰۰
مفهوم تئاتر لاکچری
هادی قضات کارگردان نمایش موزیکال «اشک‌ها و لبخندها» در روزهای اخیر روی صحنه رفته است و در این اجرا از بازیگران سرشناس استفاده نکرده‌ام؛ چون در درجه اول کیفیت اجرا برای من خیلی مهم بود. البته در این تصمیم شرایط هم تاثیر داشته ولی می‌خواستم کیفیت اجرا از نظر آوازی و موزیکال به کیفیت اجراهای جهانی نزدیک باشد. اگر این نمایش هم مثل اکثر اجراهای این روزها با گروهی از بازیگران سرشناس روی صحنه می‌رفت، بی‌شک به لحاظ آوازی و موزیکال توقعاتم برآورده نمی‌شد ولی هر آنچه برای تکامل این اثر کمک می‌کرد و بیشتر ما را به استانداردهای جهانی نزدیک‌تر کرد با استقبال من رو به رو شد.
۵۵آنلاین :
 


در این اجرا هر دو وجه یعنی موسیقی و آواز و بخش نمایشی به یک میزان برای من مهم است و معتقدم هرگز در این تیپ کارها نمی‌توان برای یکی از وجوه نمایش اولویت قائل شد. همه بازیگران «اشک‌ها و لبخندها» حرفه اصلی‌شان خوانندگی است و در این زمینه بسیار مستعد هستند ولی به لحاظ بازیگری هم همه استانداردهای لازم را دارند و به خوبی در تمرینات توانسته‌اند از پس هر دو بخش بر بیایند. علاوه بر کارگردانی در «اشک‌ها و لبخندها»، طراح صحنه و دکور این نمایش هم هستم و دکوری را در نظر گرفته‌ایم که تکنیکی جدید در این عرصه است و برای اولین بار از آن در ایران استفاده می‌شود. نوع استفاده از دکور، تکنیک نوع استفاده از ارکستر برای همراهی با خواننده‌ها و نوع ارائه آواز در این قطعات ریزبینانه و دقیق کار شده و تلاش ما نزدیک شدن به استانداردهای جهانی بوده است. من هرگز مفهوم تئاتر لاکچری که این روزها در ادبیات نمایشی ما وارد شده را درک نکرده‌ام و لاکچری بودن را همیشه در کیفیت و محتوا دیده‌ام. به همین دلیل باید بگویم نمایش موزیکال «اشک‌ها و لبخندها» با رهبر ارکستری به نام نصیر حیدریان و بازیگرانی که آواز و موسیقی را به شکل حرفه‌ای پیگیری کرده‌اند، بسیار لاکچری‌تر از خیلی از این آثار است که به اسم لاکچری در فضای هنری این روزها روی صحنه رفته‌اند. فکر و کانسپت درست و کیفیت قوی مفهوم لاکچری بودن یک اثر را دارد. لاکچری یعنی کیفیت بالا.فکر می‌کنم با توجه به ساختار و قصه این نمایش همه رده‌های سنی اعم از کودک و نوجوان تا بزرگسال می‌توانند از دیدن آن لذت ببرند. این نمایش هر روز ساعت ۱۸ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

اشک ها و لبحندها1


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر