معاون وزیر ارشاد: دنیا بیش از ما نگران فضای مجازی است

شناسه خبر: 142182 سرویس: توسعه ، اجتماعی سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷, ۴۲ : ۲۳ : ۰۰
معاون وزیر ارشاد:  دنیا بیش از ما نگران فضای مجازی است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کشورهای مختلف دنیا بسیار بیشتر از ما نگران فضای مجازی هستند اما تنها به شعاردادن اکتفا نمی کنند بلکه در این زمینه وارد عمل شده اند.
۵۵آنلاین :

محمد سلطانی فر عصر یکشنبه در مراسم گشایش نخستین نمایشگاه رسانه های شهرستان های تهران با بیان اینکه فیلتر کردن راهکار کاهش آسیب های فضای مجازی نیست افزود: دنیا برای رفع نگرانی هایش در حوزه فضای مجازی وارد عمل شده و فناوری ها را نیز در این عرصه به کار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه محدود و فیلتر کردن چاره رفع مشکلات فضای مجازی نیست تصریح کرد: چاره ای جز پذیرش فضای مجازی نداریم؛ این فضا واقعی است نه مجازی، پس باید آن را بپذیریم و برای آن تدبیر و راهکار داشته باشیم.
سلطانی فر گفت: در دنیا نگران نحوه استفاده کودکان از فضای مجازی یا خبرهای کذب هستند و حتی اپلیکیشن مقابله با فیک نیوزها(خبرهای کذب) را راه انداخته اند؛ واقعیت های فضای مجازی را پذیرفته اند و برای رفع مشکلات آن به دور از شعاردادن وارد عمل شده اند.
وی با اشاره به سیاست های وزارت ارشاد در بحث حمایت از خبرنگاران گفت: توافقی انجام گرفته که تسهیلاتی بدون سود برای خبرنگاران و روزنامه نگاران درنظر گرفته شود.
به گفته وی، تسهیلات 170 میلیون تومانی برای روزنامه نگاران و 20 میلیون تومانی برای خبرنگاران بزودی اجرایی خواهد شد.
وی همچنین گفت: تصمیم گرفتیم برای کمک به خبرنگاران طرح بیمه تکمیلی را به‌عنوان طرح کمکی یارانه‌ای لحاظ کنیم.
سلطانی فر افزود: سه هزار نفر با خانواده و تا سقف هشت هزار نفر در طرح بیمه تکمیلی و بیمه سلامت قرارگرفته اند؛ همچنین در دوره اول حدود یکهزار و 300 تن که عضو خانه مطبوعات هستند ثبت‌نام شده اند.
وی اضافه کرد: با صندوق هنر توافق کردیم تا سقف سه هزار نفر افراد دارای شرایط ( بیمه پایه) را ثبت نام کنند.
به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت فعالیت رسانه ها در مقابله با فساد در جامعه گفت: به طور مثال پویش فرزندت کجاست از کارهای مبارکی است که رسانه ها راه انداخته اند.
مدیر خانه مطبوعات شهرستان های استان تهران نیز در این نشست نداشتن امنیت شغلی، همکاری نکردن شهرداری های استان برای ارایه تبلیغات به رسانه های محلی، ضعف اطلاعات رسانه ای مدیران استان و نیز موضوع یارانه کاغذ را ازجمله مشکلات موجود قشر رسانه در استان بیان کرد.
به گزارش ایرنا، نخستین نمایشگاه رسانه های شهرستان های استان تهران در قالب 15 غرفه روزهای 23 و 24 مرداد ماه جاری در محل در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران برپاست.
براساس اطلاعات ارایه شده در این مراسم در استان تهران چهار هزار و 484 رسانه وجود دارد که 72 مورد آنها در شهرستان های این استان فعالیت می کنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست غیردلاری برای کنترل دلار

محدودیت تراکنش‌های بانکی ترمز بازار ارز را کشید

انتخابات و آنچه آقای «علم الهدی» نمی‌داند

«با آن که جمهوری اسلامی یک قلعۀ ایمن است اما دشمن می تواند از دروازۀ بزرگ انتخابات و مردم‌سالاری به آن نفوذ کند.» اما آیا در کلانِ نظام، هم به انتخابات می توان این گونه نگریست؟ یا دغدغه مهم تری هم باید لحاظ شود. در این یادداشت به آن دغدغۀ بزرگ تر اشاره شده است...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر