معاون وزیر ارشاد: محتوای رسانه باید متناسب با نیاز خواننده باشد

شناسه خبر: 185498 سرویس: اجتماعی ، فرهنگ و هنر ، گوناگون پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۴ : ۰۰ : ۰۰
معاون وزیر ارشاد: محتوای رسانه باید متناسب با نیاز خواننده باشد
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کمیت اثر رسانه را دچار اختلال می‌کند و امروز جریان رسانه دچار اختلال کمی گرایی شده است.
۵۵آنلاین :

محمد خدادی چهارشنبه شب در آئین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهر افزود: باید به این اصل توجه کرد که حمایت از رسانه کارکرد رسانه را دچار اختلال می کند.

وی بیان کرد: ایران بیشتر از تعداد کل کشورهای اتحادیه اروپا خبرگزاری دارد به نحوی که ۵۰ کانال صداو سیما، ۴۱ خبرگزاری و۳۰۰ روزنامه در کشور فعالیت می‌کنند و این خود نیازمند بازنگری است که از سطح به عمق برویم.

خدادی اضافه کرد: خواننده کارفرمای رسانه و رسانه مجری خواننده است برهمین اساس باید دید اطلاعات تهیه شده مورد نظر کارفرما است؟

وی تاکید کرد: ما باید از خواننده به رسانه برسیم برای این کار محتوای رسانه باید متناسب با نیاز خواننده باشد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رسانه‌ها پایه‌های بلندگوی دیگران نیستند بلکه خودشان موضوع هستند و زوایه های پنهان جامعه را  باید پیدا کنند.

وی یادآور شد: محتوای رسانه باید مبین اسم آن باشد و  به قدری در متن تسلط داشته باشد که متن هر رسانه برند، نشان و قدرت آن رسانه باشد.

 خدادی گفت: تامین امنیت شغلی، بیمه و نداشتن دغدغه معیشت حق رسانه است چون رسانه‌ها دغدغه معیشت مردم را دارند.

وی بیان کرد: در این شرایط باید دید رسانه ها داخل زندگی و بخشی از سبد زندگی مردم هستند و درحالی که  مردم هزینه هرچیزی به غیر از اطلاعات را پرداخت می‌کنند اما در این بخش هزینه نمی کنند.

وی گفت: در راستای رسیدن به اقتصاد رسانه باید نظام عرضه و تقاضا ایجاد شود و درآمد اصحاب رسانه از فروش اطلاعات نه از حمایت و آگهی تامین شود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آگهی موجب افزایش خواننده نمی‌شود ولی افزایش خوانندگان باعث افزایش آگهی می‌شود.

وی بیان کرد: امسال سه هزار خبرنگار از طریق صندوق هنرمندان و روزنامه نگاران در سطح کشور بیمه و مشغول مذاکره برای افزایش تعداد این جمعیت هستیم.

خدادی تاکید کرد: باید تلاش شود نظام واقعی جریان اقتصاد رسانه را به رسانه برگرداند تا رسانه ها ماندگار شوند.

وی در خصوص هویت رسانه یادآورشد: قانون سازمان نظام رسانه ای به هر دلیلی دچار مشکل شده که باید تلاش کرد این قانون به سرانجام برسد.

خدادی گفت: امروز با اختلال تولید اطلاعات روبه رو هستیم که به اسم خبرنگار بد نیوز و شایعه تولید و مورد سواستفاده و به ندرت موجب باج خواهی می شود این آفتی است که با آن مواجه هستیم ولی با قدرت اعلام می کنیم که رسانه و خبرنگار فاسد و رسانه و خبرنگار رانت خوار در کشور نداریم.

وی تاکید کرد: نسخه اصلی امنیت شغلی خبرنگاران اقتصاد رسانه است که در گرو زنده کردن عرضه و تقاضا، بردن هزینه اطلاعات در سبد هزینه خانوار است، کارفرما بودن خواننده، کارکرد رسانه از تبلیغ به شبیه سازی و تبیینی است.

خدادی گفت: برای حفظ چرخه قدرت رسانه‌ای کاغذ امروز به اندازه دارو برای ایران حیاتی است در همین ارتباط ۴۰ میلیون دلار تخصیص داده شده است  و تا کنون چهار هزار تن کاغذ توزیع و ۱۸ هزار تن تامین ارز شده و به مرور در اختیار اصحاب رسانه قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: رسانه  محل اعلام موضوع نیست و اگر معضلی در جامعه دیده شده باید به همراه موضوع برویم.

وی برتشکیل خط مقدم همبستگی ملی، امید آفرینی و یکپارچگی در شرایط حساس کنونی تاکید کرد.

استاندار بوشهر نیز گفت: رسانه‌ها در زمان جنگ جاده صاف کن تحریم‌ها بودند و نقش آنها قابل کتمان نیست و همانطور که در دفاع از حریم ولایت رسانه‌ها کار کردند در حوزه امید آفرینی و کارآمدی نظام نیز باید با برنامه‌های خوب دشمن را مایوس کنند.

عبدالکریم گراوند افزود: استان بوشهر طلوع مطبوعات کشور است و خوشحال هستیم که معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با راه‌اندازی موزه مطبوعات جنوب کشور در بوشهر موافقت کردند.

وی اضافه کرد: آن چیزی که جامعه مطبوعات را رنج می‌دهد تبعیض و بی‌عدالتی است که انتظار می‌رود این بی‌عدالتی در توزیع کاغذ در سطح کشور پایان یابد.

در این آئین از پیشکسوتان و خبرنگاران استان بوشهر تجلیل شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این کتاب‌ها را نخوانید

آثاری که بعد از چند بار تجدید چاپ از بازار جمع آوری می‌شود

اقتصاد تهران در خطر فرونشست زمین

فرونشست در تهران و به‌ویژه جنوب شهر به نقطه‌ای رسیده است که بسیاری از خانه‌های این منطقه ترک خورده‌اند و با یک زلزله متوسط فرو می‌ریزند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر